ZİŞAN İsim Raporu:

ZİŞAN Adının Yaygınlığı

ZİŞAN Türkiye'de en çok kullanılan 1474. isim (... 1472. ismailhan, 1473. yurdagül, 1474. zişan, 1475. özüm, 1476. şekip, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ZİŞAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ZİŞAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:57 itibariyle yaklaşık 6,306 kişinin isminin ZİŞAN olduğu ve ZİŞAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ZİŞAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ZİŞAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ZİŞAN Türkiye'nin en yaygın 1474. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1474. ad ise Delia ismi. ZİŞAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1472. Kimberley 1473. Magdy 1474. Delia 1475. Juanita 1476. Archie isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ZİŞAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ZİŞAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ZİŞAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ZİŞAN İsminin Yazılışı:

--........--.

Denizcilik Alfabesinde ZİŞAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ZİŞAN İsminin Barkod Yazılışı:

ZİŞAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ZİŞAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ZİŞAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ZİŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (işan) göre zişan ile Uyumlu İsimler :

alişan nişan

Son 3 harfine (şan) göre zişan ile Uyumlu İsimler :

rahşan erşan ilkşan okşan eyşan mirşan

Son 2 harfine (an) göre zişan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran ümran

BAŞ HARFLERİ ZİŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (zişa) göre ZİŞAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ziş) göre ZİŞAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (zi) göre ZİŞAN ile Uyumlu İsimler :

ziya zinnur zihni ziver zilan zinnet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ZİŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'zi' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

zilan

'z' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

zerrin zeren zevcan zeran zeycan

ZİŞAN isminin Anlamı

ZİŞAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ZİŞAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ZİŞAN + Anlam" veya "ZİŞAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ZİŞAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ZİŞAN adını oluşturan Z, İ, Ş, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 82:

Z
İ
Ş
A
N
TOPLAM
29
12
23
1
17
82

ZİŞAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1515. sonat, 1516. ilkşan, 1517. zişan, 1518. reyhan, 1519. gülşah, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 82 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hikmet koray teoman asuman bayzar sıtkı davut evrim gülçin kayıhan dolakay rıdvan ömrü pakize sevil selvi varol vermi ülker ömür özgü şevki aysuda benson birsu erdener feyzi gümrah hızır mücella nevrah okyar sever sonat ilkşan