ŞEVKİ İsim Raporu:

ŞEVKİ Adının Yaygınlığı

ŞEVKİ Türkiye'de en çok kullanılan 877. isim (... 875. özhan, 876. özlen, 877. şevki, 878. şinasi, 879. şükriye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı ŞEVKİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

ŞEVKİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 10:33 itibariyle yaklaşık 15,295 kişinin isminin ŞEVKİ olduğu ve ŞEVKİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ŞEVKİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 ŞEVKİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ŞEVKİ sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

ŞEVKİ Türkiye'nin en yaygın 877. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 877. ad ise Whitney ismi. ŞEVKİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 875. Adnan 876. Chang 877. Whitney 878. Sudhir 879. Bernadette isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ŞEVKİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ŞEVKİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ŞEVKİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ŞEVKİ İsminin Yazılışı:

.......--.-..

Denizcilik Alfabesinde ŞEVKİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ŞEVKİ İsminin Barkod Yazılışı:

ŞEVKİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ŞEVKİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ŞEVKİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

şevkiye

SON HARFLERİ ŞEVKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (evki) göre şevki ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (vki) göre şevki ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ki) göre şevki ile Uyumlu İsimler :

zeki baki naki abdulbaki berki haki saki

BAŞ HARFLERİ ŞEVKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (şevk) göre ŞEVKİ ile Uyumlu İsimler :

şevket şevkiye

İlk 3 harfine (şev) göre ŞEVKİ ile Uyumlu İsimler :

şevval şevin

İlk 2 harfine (şe) göre ŞEVKİ ile Uyumlu İsimler :

şebnem şenol şeref şeyda şerife şefik şenay şeyma şengül şehmus şehnaz şennur şerafettin şenel şeniz şemsettin şener şen şermin şeyhmus şefika şehri şemi şencan şerif şekip şerifhan şemnur şehim şehriban şehriyar şekur şemvel şerare şeküre şehlem şehper şehrazat şelale şemistan şemsa şemsi şentürk

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ŞEVKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'şe' ile başlayıp 'ki' ile Biten İsimler :

'ş' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

şinasi şehri şemi şadi şemsi

ŞEVKİ isminin Anlamı

ŞEVKİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ŞEVKİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ŞEVKİ + Anlam" veya "ŞEVKİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ŞEVKİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ŞEVKİ adını oluşturan Ş, E, V, K, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 82:

Ş
E
V
K
İ
TOPLAM
23
6
27
14
12
82

ŞEVKİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1501. ömür, 1502. özgü, 1503. şevki, 1504. aysuda, 1505. benson, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 82 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hikmet koray teoman asuman bayzar sıtkı davut evrim gülçin kayıhan dolakay rıdvan ömrü pakize sevil selvi varol vermi ülker ömür özgü aysuda benson birsu erdener feyzi gümrah hızır mücella nevrah okyar sever sonat ilkşan zişan