ŞEMSA İsim Raporu:

ŞEMSA Adının Yaygınlığı

ŞEMSA Türkiye'de en çok kullanılan 2465. isim (... 2463. şelale, 2464. şemistan, 2465. şemsa, 2466. şemsi, 2467. şentürk, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ŞEMSA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ŞEMSA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:50 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin ŞEMSA olduğu ve ŞEMSA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ŞEMSA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ŞEMSA yaşadığını tahmin ediyoruz.

ŞEMSA Türkiye'nin en yaygın 2465. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2465. ad ise Leann ismi. ŞEMSA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2463. Raoul 2464. Micah 2465. Leann 2466. Jacinto 2467. Sultan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ŞEMSA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ŞEMSA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ŞEMSA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ŞEMSA İsminin Yazılışı:

....--....-

Denizcilik Alfabesinde ŞEMSA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ŞEMSA İsminin Barkod Yazılışı:

ŞEMSA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ŞEMSA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ŞEMSA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ŞEMSA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (emsa) göre şemsa ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (msa) göre şemsa ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (sa) göre şemsa ile Uyumlu İsimler :

musa isa melisa hayrünnisa rumeysa hayrünisa hümeysa rümeysa

BAŞ HARFLERİ ŞEMSA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (şems) göre ŞEMSA ile Uyumlu İsimler :

şemsettin şemsi

İlk 3 harfine (şem) göre ŞEMSA ile Uyumlu İsimler :

şemi şemnur şemvel şemistan

İlk 2 harfine (şe) göre ŞEMSA ile Uyumlu İsimler :

şebnem şenol şeref şeyda şevket şerife şefik şenay şeyma şengül şehmus şehnaz şennur şerafettin şenel şevki şeniz şener şen şermin şeyhmus şefika şehri şencan şerif şekip şerifhan şehim şehriban şehriyar şekur şerare şevval şeküre şehlem şehper şehrazat şelale şentürk şevin şevkiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ŞEMSA İLE UYUMLU İSİMLER:

'şe' ile başlayıp 'sa' ile Biten İsimler :

'ş' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

şeyda şeyma şahika şefika

ŞEMSA isminin Anlamı

ŞEMSA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ŞEMSA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ŞEMSA + Anlam" veya "ŞEMSA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ŞEMSA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ŞEMSA adını oluşturan Ş, E, M, S, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

Ş
E
M
S
A
TOPLAM
23
6
16
22
1
68

ŞEMSA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 976. ortaç, 977. oray, 978. şemsa, 979. şilan, 980. sinan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir tamer gökçen atilla bernar birol çağatay faruk feragat göker ilker hıfzı önder erşan sıddık murad narin neşem oruç raşide ruhi sakıp savan tanıl tibet tuğçe yahya cansu candeğer huri ortaç oray şilan