MURAD İsim Raporu:

MURAD Adının Yaygınlığı

MURAD Türkiye'de en çok kullanılan 1081. isim (... 1079. melisa, 1080. merih, 1081. murad, 1082. müjdat, 1083. mürsel, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı MURAD ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

MURAD adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 15:13 itibariyle yaklaşık 9,025 kişinin isminin MURAD olduğu ve MURAD isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MURAD isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MURAD yaşadığını tahmin ediyoruz.

MURAD Türkiye'nin en yaygın 1081. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1081. ad ise Marcel ismi. MURAD adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1079. Jamal 1080. Ravindra 1081. Marcel 1082. Augustine 1083. Youssef isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MURAD isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MURAD İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MURAD İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MURAD İsminin Yazılışı:

--..-.-..--..

Denizcilik Alfabesinde MURAD İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MURAD İsminin Barkod Yazılışı:

MURAD ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MURAD adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MURAD KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

muradiye

SON HARFLERİ MURAD İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (urad) göre murad ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rad) göre murad ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ad) göre murad ile Uyumlu İsimler :

kürşad dilşad azad

BAŞ HARFLERİ MURAD İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (mura) göre MURAD ile Uyumlu İsimler :

murat murathan muradiye muratcan

İlk 3 harfine (mur) göre MURAD ile Uyumlu İsimler :

murtaza

İlk 2 harfine (mu) göre MURAD ile Uyumlu İsimler :

mustafa muhammet muhammed muzaffer musa mutlu muharrem muammer muhsin muhittin mukaddes muhlis muhterem mualla muhteşem muvaffak mukadder muttalip muazzez mukaddem mut mutan mutluay mutluhan muşturay muhtar mucid muhibe muhlise muhsine muhyiddin munip munise muteber

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MURAD İLE UYUMLU İSİMLER:

'mu' ile başlayıp 'ad' ile Biten İsimler :

'm' ile başlayıp 'd' ile Biten İsimler :

muhammed mucid

MURAD isminin Anlamı

MURAD Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MURAD isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MURAD + Anlam" veya "MURAD isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MURAD ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MURAD adını oluşturan M, U, R, A, D harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

M
U
R
A
D
TOPLAM
16
25
21
1
5
68

MURAD ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 959. erşan, 960. sıddık, 961. murad, 962. narin, 963. neşem, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir tamer gökçen atilla bernar birol çağatay faruk feragat göker ilker hıfzı önder erşan sıddık narin neşem oruç raşide ruhi sakıp savan tanıl tibet tuğçe yahya cansu candeğer huri ortaç oray şemsa şilan