ORUÇ İsim Raporu:

ORUÇ Adının Yaygınlığı

ORUÇ Türkiye'de en çok kullanılan 1785. isim (... 1783. okşan, 1784. olguner, 1785. oruç, 1786. ağa, 1787. pekcan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ORUÇ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ORUÇ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:20 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin ORUÇ olduğu ve ORUÇ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ORUÇ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ORUÇ yaşadığını tahmin ediyoruz.

ORUÇ Türkiye'nin en yaygın 1785. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1785. ad ise Simeon ismi. ORUÇ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1783. Francesca 1784. Mukund 1785. Simeon 1786. Lazaro 1787. Angus isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ORUÇ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ORUÇ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ORUÇ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ORUÇ İsminin Yazılışı:

---.-...--.-.

Denizcilik Alfabesinde ORUÇ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ORUÇ İsminin Barkod Yazılışı:

ORUÇ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ORUÇ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ORUÇ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ORUÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ruç) göre oruç ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre oruç ile Uyumlu İsimler :

uluç tonguç

BAŞ HARFLERİ ORUÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (oru) göre ORUÇ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (or) göre ORUÇ ile Uyumlu İsimler :

orhan orçun orkun oryal orhun orbay orkan oral orkide ortaç oray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ORUÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

'o' ile başlayıp 'ç' ile Biten İsimler :

olgaç ortaç

ORUÇ isminin Anlamı

ORUÇ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ORUÇ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ORUÇ + Anlam" veya "ORUÇ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ORUÇ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ORUÇ adını oluşturan O, R, U, Ç harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

O
R
U
Ç
TOPLAM
18
21
25
4
68

ORUÇ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 962. narin, 963. neşem, 964. oruç, 965. raşide, 966. ruhi, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir tamer gökçen atilla bernar birol çağatay faruk feragat göker ilker hıfzı önder erşan sıddık murad narin neşem raşide ruhi sakıp savan tanıl tibet tuğçe yahya cansu candeğer huri ortaç oray şemsa şilan