ERŞAN İsim Raporu:

ERŞAN Adının Yaygınlığı

ERŞAN Türkiye'de en çok kullanılan 1072. isim (... 1070. kıymet, 1071. barlas, 1072. erşan, 1073. raci, 1074. mazlum, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ERŞAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ERŞAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:37 itibariyle yaklaşık 9,016 kişinin isminin ERŞAN olduğu ve ERŞAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ERŞAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ERŞAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ERŞAN Türkiye'nin en yaygın 1072. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1072. ad ise Arif ismi. ERŞAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1070. Jeffry 1071. Beatrice 1072. Arif 1073. Mercedes 1074. Myles isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ERŞAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ERŞAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ERŞAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ERŞAN İsminin Yazılışı:

..-.....--.

Denizcilik Alfabesinde ERŞAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ERŞAN İsminin Barkod Yazılışı:

ERŞAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ERŞAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ERŞAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ERŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rşan) göre erşan ile Uyumlu İsimler :

mirşan

Son 3 harfine (şan) göre erşan ile Uyumlu İsimler :

rahşan alişan nişan ilkşan zişan okşan eyşan

Son 2 harfine (an) göre erşan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran ümran

BAŞ HARFLERİ ERŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (erşa) göre ERŞAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (erş) göre ERŞAN ile Uyumlu İsimler :

erşen

İlk 2 harfine (er) göre ERŞAN ile Uyumlu İsimler :

erkan erdal erol erhan ercan erdem ersin eren ertuğrul erdoğan ertan erdinç eray ersan ercüment ergin erkut erman ergün ergun ersoy erinç ersel erden erem erkin ersen ertunç erbil erhun ertuğ ertürk eralp erdil erduran ertekin erkman erdeniz ercin erdağ erdi erkal erberk erbuğ erguvan ergül ersem ertunga eran ersal erciyes erpulat ergüler erda erdim erkmen erbay ercihan erdan erdebil erdener erel erencan ergem ergünay erim erizan eriş ersun

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ERŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'er' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

erkan erhan ercan erdoğan ertan ersan erman erduran erkman erguvan eran ercihan erdan erencan erizan

'e' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

engin emin ersin esin eren elvan evren ergin ekin esen ergün elçin ergun egemen erden erkin ersen evin efsun erhun efekan emrehan ertekin emirhan ercin emrahan elen elvin emrecan erşen eşkan erkmen efgan elsun ersun esmahan evşen eymen eyüphan eyşan ezgin

ERŞAN isminin Anlamı

ERŞAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ERŞAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ERŞAN + Anlam" veya "ERŞAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ERŞAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ERŞAN adını oluşturan E, R, Ş, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

E
R
Ş
A
N
TOPLAM
6
21
23
1
17
68

ERŞAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 957. hıfzı, 958. önder, 959. erşan, 960. sıddık, 961. murad, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir tamer gökçen atilla bernar birol çağatay faruk feragat göker ilker hıfzı önder sıddık murad narin neşem oruç raşide ruhi sakıp savan tanıl tibet tuğçe yahya cansu candeğer huri ortaç oray şemsa şilan