ERŞEN İsim Raporu:

ERŞEN Adının Yaygınlığı

ERŞEN Türkiye'de en çok kullanılan 1607. isim (... 1605. ersem, 1606. ertunga, 1607. erşen, 1608. esti, 1609. karadağ, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ERŞEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ERŞEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 27-05-2024 18:32 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin ERŞEN olduğu ve ERŞEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ERŞEN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ERŞEN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ERŞEN Türkiye'nin en yaygın 1607. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1607. ad ise Dewitt ismi. ERŞEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1605. Harmon 1606. Baxter 1607. Dewitt 1608. Park 1609. Tucker isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ERŞEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ERŞEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ERŞEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ERŞEN İsminin Yazılışı:

..-.....-.

Denizcilik Alfabesinde ERŞEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ERŞEN İsminin Barkod Yazılışı:

ERŞEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ERŞEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ERŞEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ERŞEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rşen) göre erşen ile Uyumlu İsimler :

nurşen

Son 3 harfine (şen) göre erşen ile Uyumlu İsimler :

ayşen gülşen ruşen gökşen şen evşen

Son 2 harfine (en) göre erşen ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden ayten nurten gökçen evren birsen gülten güven gökmen sezen selen gülden esen gülseren selcen gülen müzeyyen özgen egemen gülsen alperen gökben özlen bilgen nursen erden ersen seren deren seden fügen ruken ülgen gülseven ilgen tijen ilksen özben özen çimen bigen seymen aygen aysen simden berkten elen gülderen gönen gözen oben teksen zeren asen erkmen diren eymen göksen izgen nurben nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ ERŞEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (erşe) göre ERŞEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (erş) göre ERŞEN ile Uyumlu İsimler :

erşan

İlk 2 harfine (er) göre ERŞEN ile Uyumlu İsimler :

erkan erdal erol erhan ercan erdem ersin eren ertuğrul erdoğan ertan erdinç eray ersan ercüment ergin erkut erman ergün ergun ersoy erinç ersel erden erem erkin ersen ertunç erbil erhun ertuğ ertürk eralp erdil erduran ertekin erkman erdeniz ercin erdağ erdi erkal erberk erbuğ erguvan ergül ersem ertunga eran ersal erciyes erpulat ergüler erda erdim erkmen erbay ercihan erdan erdebil erdener erel erencan ergem ergünay erim erizan eriş ersun

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ERŞEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'er' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

eren erden ersen erkmen

'e' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

erkan engin emin erhan ercan ersin esin erdoğan ertan elvan evren ersan ergin ekin erman esen ergün elçin ergun egemen erkin evin efsun erhun erşan efekan emrehan erduran ertekin erkman emirhan ercin emrahan elen elvin emrecan erguvan eşkan eran efgan elsun ercihan erdan erencan erizan ersun esmahan evşen eymen eyüphan eyşan ezgin

ERŞEN isminin Anlamı

ERŞEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ERŞEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ERŞEN + Anlam" veya "ERŞEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ERŞEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ERŞEN adını oluşturan E, R, Ş, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

E
R
Ş
E
N
TOPLAM
6
21
23
6
17
73

ERŞEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1150. nazlı, 1151. yekta, 1152. erşen, 1153. tekin, 1154. fatoş, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin betül batur cevher nazlı yekta tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha özben şener belamir büşra esmahan eymen memiş nesim reşide seyma