NAZLI İsim Raporu:

NAZLI Adının Yaygınlığı

NAZLI Türkiye'de en çok kullanılan 200. isim (... 198. sami, 199. aysun, 200. nazlı, 201. ece, 202. turan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 892 kişiden birinin adı NAZLI ve ismin yaygınlık oranı binde 1.12.

NAZLI adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:49 itibariyle yaklaşık 101,086 kişinin isminin NAZLI olduğu ve NAZLI isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1331 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAZLI adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 9.97 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 3,455 NAZLI yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NAZLI sayısı her yıl 26 kişi artıyor.

NAZLI Türkiye'nin en yaygın 200. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 200. ad ise Teresa ismi. NAZLI adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 198. Debra 199. Helen 200. Teresa 201. Gail 202. Leo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAZLI isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAZLI İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAZLI İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAZLI İsminin Yazılışı:

-..---...-....

Denizcilik Alfabesinde NAZLI İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAZLI İsminin Barkod Yazılışı:

NAZLI ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAZLI adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAZLI KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NAZLI İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (azlı) göre nazlı ile Uyumlu İsimler :

fazlı

Son 3 harfine (zlı) göre nazlı ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre nazlı ile Uyumlu İsimler :

aslı sanlı beyatlı

BAŞ HARFLERİ NAZLI İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nazl) göre NAZLI ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (naz) göre NAZLI ile Uyumlu İsimler :

nazan nazım nazmiye nazmi nazif naz nazife nazik nazire naziye nazır nazar nazime

İlk 2 harfine (na) göre NAZLI ile Uyumlu İsimler :

nalan naci namık naciye nadir nail naim nagihan nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye nami narin nadide naile nadile nafız naser nasibe nasıh nadircan nafı nahi naide nasif natali nayıf

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAZLI İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'lı' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'ı' ile Biten İsimler :

nafı

NAZLI isminin Anlamı

NAZLI Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAZLI isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAZLI + Anlam" veya "NAZLI isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAZLI ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAZLI adını oluşturan N, A, Z, L, I harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

N
A
Z
L
I
TOPLAM
17
1
29
15
11
73

NAZLI ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1148. batur, 1149. cevher, 1150. nazlı, 1151. yekta, 1152. erşen, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin betül batur cevher yekta erşen tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha özben şener belamir büşra esmahan eymen memiş nesim reşide seyma