NAFİYE İsim Raporu:

NAFİYE Adının Yaygınlığı

NAFİYE Türkiye'de en çok kullanılan 1300. isim (... 1298. hicabi, 1299. nadiye, 1300. nafiye, 1301. nami, 1302. narin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı NAFİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

NAFİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:43 itibariyle yaklaşık 6,317 kişinin isminin NAFİYE olduğu ve NAFİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAFİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NAFİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

NAFİYE Türkiye'nin en yaygın 1300. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1300. ad ise Desmond ismi. NAFİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1298. Ursula 1299. Aldo 1300. Desmond 1301. Fuad 1302. Yung isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAFİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAFİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAFİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAFİYE İsminin Yazılışı:

-..-..-...-.--.

Denizcilik Alfabesinde NAFİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAFİYE İsminin Barkod Yazılışı:

NAFİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAFİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAFİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NAFİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (afiye) göre nafiye ile Uyumlu İsimler :

safiye

Son 4 harfine (fiye) göre nafiye ile Uyumlu İsimler :

lütfiye zülfiye refiye gülfiye vasfiye

Son 3 harfine (iye) göre nafiye ile Uyumlu İsimler :

kadriye zekiye naciye hayriye nazmiye rukiye nuriye fikriye remziye saniye asiye aliye bahriye behiye fahriye huriye hüsniye sabriye şükriye fevziye hediye sadiye bedriye resmiye raziye şaziye duriye methiye nadiye naziye nevriye bilgiye cemaliye hamidiye mehriye mihriye sevgiye şadiye adeviye adviye assiye bakiye cevriye düriye fehmiye fethiye hamdiye muradiye mülkiye nedviye rabiye samiye selviye sevdiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre nafiye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ NAFİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nafiy) göre NAFİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (nafi) göre NAFİYE ile Uyumlu İsimler :

nafi nafiz

İlk 3 harfine (naf) göre NAFİYE ile Uyumlu İsimler :

nafız nafı

İlk 2 harfine (na) göre NAFİYE ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide naki nahit nadire naime nasuh nadiye nami narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile naser nasibe nasıh nazar nadircan nahi naide nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAFİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

naciye nazmiye nadiye naziye

'n' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

neşe nuriye nezihe nazife nefise nesibe nahide nadire naime nazire necibe nevriye nedime nadide naile nadile nasibe nerime nezire nüşabe naide nazime nebibe nedviye nüvide

NAFİYE isminin Anlamı

NAFİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAFİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAFİYE + Anlam" veya "NAFİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAFİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAFİYE adını oluşturan N, A, F, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

N
A
F
İ
Y
E
TOPLAM
17
1
7
12
28
6
71

NAFİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1083. kazım, 1084. yankı, 1085. nafiye, 1086. nejdet, 1087. orkan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan kazım yankı nejdet orkan vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe rüşa