MELİS İsim Raporu:

MELİS Adının Yaygınlığı

MELİS Türkiye'de en çok kullanılan 555. isim (... 553. inan, 554. ünsal, 555. melis, 556. fazıl, 557. ruşen, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,677 kişiden birinin adı MELİS ve ismin yaygınlık oranı binde 0.37.

MELİS adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:22 itibariyle yaklaşık 33,392 kişinin isminin MELİS olduğu ve MELİS isimli kişi sayısının her yıl ortalama 440 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MELİS isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MELİS yaşadığını tahmin ediyoruz.

MELİS Türkiye'nin en yaygın 555. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 555. ad ise Alfonso ismi. MELİS adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 553. Andres 554. Cindy 555. Alfonso 556. Kaye 557. Arun isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MELİS isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MELİS İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MELİS İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MELİS İsminin Yazılışı:

--..-.......

Denizcilik Alfabesinde MELİS İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MELİS İsminin Barkod Yazılışı:

MELİS ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MELİS adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MELİS KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

melisa melise

SON HARFLERİ MELİS İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (elis) göre melis ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lis) göre melis ile Uyumlu İsimler :

halis muhlis

Son 2 harfine (is) göre melis ile Uyumlu İsimler :

enis idris nergis tomris nüvis gülhis reis

BAŞ HARFLERİ MELİS İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (meli) göre MELİS ile Uyumlu İsimler :

melike melih meliha melik melisa melise melikşah

İlk 3 harfine (mel) göre MELİS ile Uyumlu İsimler :

meltem melek melahat melda meleknaz

İlk 2 harfine (me) göre MELİS ile Uyumlu İsimler :

mehmet metin merve mesut mehtap meral mert mete meryem mevlüt meriç mehdi medine menderes menekşe metehan mecit mehlika merih mehpare mediha mennan merter mervan methiye mevhibe mensuri mebruke medaim medet medih mefkür mehman mehriye mehser mehveş memduh mensure meram mergül memiş medar mefaret mefkure meftune mehmetcan mehri memduha memnune mensur merdan mertcan merva mesude mevzi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MELİS İLE UYUMLU İSİMLER:

'me' ile başlayıp 'is' ile Biten İsimler :

'm' ile başlayıp 's' ile Biten İsimler :

mukaddes muhlis menderes

MELİS isminin Anlamı

MELİS Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MELİS isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MELİS + Anlam" veya "MELİS isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MELİS ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MELİS adını oluşturan M, E, L, İ, S harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

M
E
L
İ
S
TOPLAM
16
6
15
12
22
71

MELİS ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1094. erencan, 1095. güher, 1096. melis, 1097. merva, 1098. buhari, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan kazım yankı nafiye nejdet orkan vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan güher merva buhari muhibe rüşa