MERDAN İsim Raporu:

MERDAN Adının Yaygınlığı

MERDAN Türkiye'de en çok kullanılan 2233. isim (... 2231. memnune, 2232. mensur, 2233. merdan, 2234. mertcan, 2235. merva, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı MERDAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

MERDAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:18 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin MERDAN olduğu ve MERDAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MERDAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MERDAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

MERDAN Türkiye'nin en yaygın 2233. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2233. ad ise Tami ismi. MERDAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2231. Bharati 2232. Mehran 2233. Tami 2234. Lanny 2235. Blanca isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MERDAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MERDAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MERDAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MERDAN İsminin Yazılışı:

--..-.-...--.

Denizcilik Alfabesinde MERDAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MERDAN İsminin Barkod Yazılışı:

MERDAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MERDAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MERDAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MERDAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (erdan) göre merdan ile Uyumlu İsimler :

erdan

Son 4 harfine (rdan) göre merdan ile Uyumlu İsimler :

nurdan

Son 3 harfine (dan) göre merdan ile Uyumlu İsimler :

handan aydan vildan candan cavidan fidan fuldan nildan sühendan tandan ajdan soydan

Son 2 harfine (an) göre merdan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan gürhan bilgehan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran

BAŞ HARFLERİ MERDAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (merda) göre MERDAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (merd) göre MERDAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (mer) göre MERDAN ile Uyumlu İsimler :

merve meral mert meryem meriç merih merter mervan meram mergül mertcan merva

İlk 2 harfine (me) göre MERDAN ile Uyumlu İsimler :

mehmet metin meltem mesut mehtap melike melek mete melih mevlüt melis melahat mehdi meliha medine melik menderes menekşe metehan mecit mehlika melda melisa mehpare mediha mennan methiye mevhibe mensuri mebruke medaim medet medih mefkür mehman mehriye mehser mehveş melise memduh mensure memiş medar mefaret mefkure meftune mehmetcan mehri meleknaz melikşah memduha memnune mensur mesude mevzi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MERDAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'me' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

metehan mennan mervan mehman mehmetcan mertcan

'm' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

metin muhsin müjgan muhittin müzeyyen mümin mihriban murathan mutan mutluhan mübin mirşan muhyiddin muratcan mihrican

MERDAN isminin Anlamı

MERDAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MERDAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MERDAN + Anlam" veya "MERDAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MERDAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MERDAN adını oluşturan M, E, R, D, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

M
E
R
D
A
N
TOPLAM
16
6
21
5
1
17
66

MERDAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 893. neval, 894. karani, 895. merdan, 896. minel, 897. olgu, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan aşkın başaran beyza bilgin cezmi elvan ferrah fikri gökben halise semih havva mehman müjde nafiz nagihan nazif nehir ilhami rahime salim sanlı sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam zelal barkın cavidan neval karani minel olgu rahman sevde simla şelale