KARANİ İsim Raporu:

KARANİ Adının Yaygınlığı

KARANİ Türkiye'de en çok kullanılan 2193. isim (... 2191. kalender, 2192. kamuray, 2193. karani, 2194. kartal, 2195. kaside, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı KARANİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

KARANİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:08 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin KARANİ olduğu ve KARANİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KARANİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda KARANİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

KARANİ Türkiye'nin en yaygın 2193. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2193. ad ise Rizwan ismi. KARANİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2191. Medhat 2192. Ilan 2193. Rizwan 2194. Shahzad 2195. Anca isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KARANİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KARANİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KARANİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KARANİ İsminin Yazılışı:

-.-.-.-..--...

Denizcilik Alfabesinde KARANİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KARANİ İsminin Barkod Yazılışı:

KARANİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KARANİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KARANİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KARANİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (arani) göre karani ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rani) göre karani ile Uyumlu İsimler :

seyrani gürani

Son 3 harfine (ani) göre karani ile Uyumlu İsimler :

kani gani abdülgani sani selmani

Son 2 harfine (ni) göre karani ile Uyumlu İsimler :

avni zihni

BAŞ HARFLERİ KARANİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (karan) göre KARANİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (kara) göre KARANİ ile Uyumlu İsimler :

karadağ

İlk 3 harfine (kar) göre KARANİ ile Uyumlu İsimler :

kartal

İlk 2 harfine (ka) göre KARANİ ile Uyumlu İsimler :

kadir kamil kaan kazım kadriye kaya kader kadri kahraman kağan kamile kasım kamuran kamer kani kayhan kaşif kayıhan kahya kadem kalender kamuray kaside

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KARANİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ka' ile başlayıp 'ni' ile Biten İsimler :

kani

'k' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

kadri kerami kuddusi

KARANİ isminin Anlamı

KARANİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KARANİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KARANİ + Anlam" veya "KARANİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KARANİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KARANİ adını oluşturan K, A, R, A, N, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

K
A
R
A
N
İ
TOPLAM
14
1
21
1
17
12
66

KARANİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 892. cavidan, 893. neval, 894. karani, 895. merdan, 896. minel, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan aşkın başaran beyza bilgin cezmi elvan ferrah fikri gökben halise semih havva mehman müjde nafiz nagihan nazif nehir ilhami rahime salim sanlı sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam zelal barkın cavidan neval merdan minel olgu rahman sevde simla şelale