AVNİ İsim Raporu:

AVNİ Adının Yaygınlığı

AVNİ Türkiye'de en çok kullanılan 629. isim (... 627. giray, 628. aslan, 629. avni, 630. ayşenur, 631. batuhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı AVNİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

AVNİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:19 itibariyle yaklaşık 24,369 kişinin isminin AVNİ olduğu ve AVNİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AVNİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,481 AVNİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AVNİ sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

AVNİ Türkiye'nin en yaygın 629. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 629. ad ise Denis ismi. AVNİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 627. Pablo 628. Ingrid 629. Denis 630. Brooks 631. Anderson isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AVNİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AVNİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AVNİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AVNİ İsminin Yazılışı:

.-...--...

Denizcilik Alfabesinde AVNİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AVNİ İsminin Barkod Yazılışı:

AVNİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AVNİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AVNİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AVNİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (vni) göre avni ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ni) göre avni ile Uyumlu İsimler :

kani zihni seyrani gani abdülgani gürani karani sani selmani

BAŞ HARFLERİ AVNİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (avn) göre AVNİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (av) göre AVNİ ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AVNİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

ali azmi abdi abdülgani abdulbaki

AVNİ isminin Anlamı

AVNİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AVNİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AVNİ + Anlam" veya "AVNİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AVNİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AVNİ adını oluşturan A, V, N, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 57:

A
V
N
İ
TOPLAM
1
27
17
12
57

AVNİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 494. fuat, 495. ahmet, 496. avni, 497. ayhan, 498. bilali, ... Toplam 40 ismin aritmetik toplamı 57 (Binde 16.18 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berhan fuat ahmet ayhan bilali bilhan demet sibel emine enis esin feride feriha nihan hamza hatem hür kaşif atınç vehbi medet melek doğu saime şemi alkım zahid alaaddin aybige begül celile ergem erkal fehime hakkan nefer nora rona sine