HAMZA İsim Raporu:

HAMZA Adının Yaygınlığı

HAMZA Türkiye'de en çok kullanılan 482. isim (... 480. gülden, 481. gülsüm, 482. hamza, 483. hanife, 484. hayriye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı HAMZA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

HAMZA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 07:21 itibariyle yaklaşık 39,680 kişinin isminin HAMZA olduğu ve HAMZA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HAMZA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 HAMZA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada HAMZA sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

HAMZA Türkiye'nin en yaygın 482. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 482. ad ise Graham ismi. HAMZA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 480. Leland 481. Omar 482. Graham 483. Carla 484. Dominic isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HAMZA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HAMZA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HAMZA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HAMZA İsminin Yazılışı:

.....-----...-

Denizcilik Alfabesinde HAMZA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HAMZA İsminin Barkod Yazılışı:

HAMZA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HAMZA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HAMZA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HAMZA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (amza) göre hamza ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (mza) göre hamza ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (za) göre hamza ile Uyumlu İsimler :

rıza feyza beyza feza seza murtaza roza

BAŞ HARFLERİ HAMZA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (hamz) göre HAMZA ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ham) göre HAMZA ile Uyumlu İsimler :

hamdi hamit hamide hami hamiyet hamdullah hamidiye hamdiye

İlk 2 harfine (ha) göre HAMZA ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan halil hatice haluk hande harun hakkı halit handan haydar havva hacer hayrettin hacı halis hayri hayati hanife hayriye hale halime halim habib haldun halide haşmet habibe hafize hanifi haşim han hayrullah hazal halise habip hadi hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret habibullah habil hakikat halenur hare havvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki halef hanım harbi hatime hatun hayal hanefi hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HAMZA İLE UYUMLU İSİMLER:

'ha' ile başlayıp 'za' ile Biten İsimler :

'h' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

hülya havva hümeyra hayrünnisa hüsna hayrünisa hümeysa

HAMZA isminin Anlamı

HAMZA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HAMZA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HAMZA + Anlam" veya "HAMZA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HAMZA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HAMZA adını oluşturan H, A, M, Z, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 57:

H
A
M
Z
A
TOPLAM
10
1
16
29
1
57

HAMZA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 506. feriha, 507. nihan, 508. hamza, 509. hatem, 510. hür, ... Toplam 40 ismin aritmetik toplamı 57 (Binde 16.18 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berhan fuat ahmet avni ayhan bilali bilhan demet sibel emine enis esin feride feriha nihan hatem hür kaşif atınç vehbi medet melek doğu saime şemi alkım zahid alaaddin aybige begül celile ergem erkal fehime hakkan nefer nora rona sine