DOĞU İsim Raporu:

DOĞU Adının Yaygınlığı

DOĞU Türkiye'de en çok kullanılan 1092. isim (... 1090. nezahat, 1091. nezaket, 1092. doğu, 1093. nurkan, 1094. nurşen, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı DOĞU ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

DOĞU adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 14:34 itibariyle yaklaşık 9,025 kişinin isminin DOĞU olduğu ve DOĞU isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DOĞU isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DOĞU yaşadığını tahmin ediyoruz.

DOĞU Türkiye'nin en yaygın 1092. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1092. ad ise Warner ismi. DOĞU adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1090. Joaquin 1091. Norris 1092. Warner 1093. Page 1094. Sonya isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DOĞU isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DOĞU İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DOĞU İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DOĞU İsminin Yazılışı:

-..-----...-

Denizcilik Alfabesinde DOĞU İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DOĞU İsminin Barkod Yazılışı:

DOĞU ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DOĞU adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DOĞU KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

doğukan

SON HARFLERİ DOĞU İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (oğu) göre doğu ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ğu) göre doğu ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ DOĞU İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (doğ) göre DOĞU ile Uyumlu İsimler :

doğan doğukan doğanay doğhan

İlk 2 harfine (do) göre DOĞU ile Uyumlu İsimler :

doruk dolakay dolunay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DOĞU İLE UYUMLU İSİMLER:

'd' ile başlayıp 'u' ile Biten İsimler :

duygu dudu duru durdu

DOĞU isminin Anlamı

DOĞU Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DOĞU isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DOĞU + Anlam" veya "DOĞU isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DOĞU ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DOĞU adını oluşturan D, O, Ğ, U harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 57:

D
O
Ğ
U
TOPLAM
5
18
9
25
57

DOĞU ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 514. medet, 515. melek, 516. doğu, 517. saime, 518. şemi, ... Toplam 40 ismin aritmetik toplamı 57 (Binde 16.18 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berhan fuat ahmet avni ayhan bilali bilhan demet sibel emine enis esin feride feriha nihan hamza hatem hür kaşif atınç vehbi medet melek saime şemi alkım zahid alaaddin aybige begül celile ergem erkal fehime hakkan nefer nora rona sine