DEMET İsim Raporu:

DEMET Adının Yaygınlığı

DEMET Türkiye'de en çok kullanılan 142. isim (... 140. sema, 141. bilge, 142. demet, 143. eda, 144. zeki, ...). Ülkemizde yaklaşık her 685 kişiden birinin adı DEMET ve ismin yaygınlık oranı binde 1.46.

DEMET adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:10 itibariyle yaklaşık 131,535 kişinin isminin DEMET olduğu ve DEMET isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1735 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DEMET isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DEMET yaşadığını tahmin ediyoruz.

DEMET Türkiye'nin en yaygın 142. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 142. ad ise Kay ismi. DEMET adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 140. Bradley 141. Alfred 142. Kay 143. Herbert 144. Adam isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DEMET isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DEMET İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DEMET İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DEMET İsminin Yazılışı:

-...--.-

Denizcilik Alfabesinde DEMET İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DEMET İsminin Barkod Yazılışı:

DEMET ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DEMET adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DEMET KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ DEMET İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (emet) göre demet ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (met) göre demet ile Uyumlu İsimler :

mehmet ahmet muhammet hikmet ismet samet nimet haşmet sermet kıymet kısmet himmet hümmet abdüssamet ümmet şazimet

Son 2 harfine (et) göre demet ile Uyumlu İsimler :

fikret buket necdet izzet şevket servet nusret saadet cevdet saffet nüket adalet behçet fazilet nejdet rafet nükhet hürriyet kudret mürüvvet tibet hamiyet hidayet nedret nezaket vecdet ülfet hasret kifayet letafet medet müferet nüshet satvet inayet afet nezhet gurbet hicret mefaret neşet refet nüzhet zinnet

BAŞ HARFLERİ DEMET İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (deme) göre DEMET ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (dem) göre DEMET ile Uyumlu İsimler :

demir demirkan demirhan demirali

İlk 2 harfine (de) göre DEMET ile Uyumlu İsimler :

deniz derya devrim denizhan defne derviş deren devran derin deha delal değer deham dengir devin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DEMET İLE UYUMLU İSİMLER:

'de' ile başlayıp 'et' ile Biten İsimler :

'd' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

davut dilşat

DEMET isminin Anlamı

DEMET Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DEMET isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DEMET + Anlam" veya "DEMET isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DEMET ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DEMET adını oluşturan D, E, M, E, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 57:

D
E
M
E
T
TOPLAM
5
6
16
6
24
57

DEMET ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 498. bilali, 499. bilhan, 500. demet, 501. sibel, 502. emine, ... Toplam 40 ismin aritmetik toplamı 57 (Binde 16.18 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berhan fuat ahmet avni ayhan bilali bilhan sibel emine enis esin feride feriha nihan hamza hatem hür kaşif atınç vehbi medet melek doğu saime şemi alkım zahid alaaddin aybige begül celile ergem erkal fehime hakkan nefer nora rona sine