EDA İsim Raporu:

EDA Adının Yaygınlığı

EDA Türkiye'de en çok kullanılan 143. isim (... 141. bilge, 142. demet, 143. eda, 144. zeki, 145. cenk, ...). Ülkemizde yaklaşık her 685 kişiden birinin adı EDA ve ismin yaygınlık oranı binde 1.46.

EDA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 04-03-2024 01:40 itibariyle yaklaşık 131,144 kişinin isminin EDA olduğu ve EDA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1735 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EDA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda EDA yaşadığını tahmin ediyoruz.

EDA Türkiye'nin en yaygın 143. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 143. ad ise Herbert ismi. EDA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 141. Alfred 142. Kay 143. Herbert 144. Adam 145. Franklin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

EDA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde EDA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde EDA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde EDA İsminin Yazılışı:

.-...-

Denizcilik Alfabesinde EDA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

EDA İsminin Barkod Yazılışı:

EDA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(EDA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

EDA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

seda sedat vedat gülseda edagül medaim sedanur medar sedar

SON HARFLERİ EDA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (da) göre eda ile Uyumlu İsimler :

funda selda ferda ceyda arda şeyda sevda yelda nida melda verda seyda nilda yurda serda süveyda anda aysuda erda gülhüda ilayda

BAŞ HARFLERİ EDA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine (ed) göre EDA ile Uyumlu İsimler :

edip ediz edagül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ EDA İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

esra esma ela eliya ertunga enbiya erda evliya

EDA isminin Anlamı

EDA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size EDA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "EDA + Anlam" veya "EDA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
EDA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

EDA adını oluşturan E, D, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 12:

E
D
A
TOPLAM
6
5
1
12

EDA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1. ağa, 2. eda, 3. baha, 4. ağca, 5. bade, ... Toplam 1 ismin aritmetik toplamı 12 (Binde 0.4 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :