EDAGÜL İsim Raporu:

EDAGÜL Adının Yaygınlığı

EDAGÜL Türkiye'de en çok kullanılan 1587. isim (... 1585. düzgün, 1586. ecmel, 1587. edagül, 1588. efser, 1589. eftale, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı EDAGÜL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

EDAGÜL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:30 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin EDAGÜL olduğu ve EDAGÜL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EDAGÜL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda EDAGÜL yaşadığını tahmin ediyoruz.

EDAGÜL Türkiye'nin en yaygın 1587. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1587. ad ise Hayden ismi. EDAGÜL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1585. Sherwood 1586. Ling 1587. Hayden 1588. Reese 1589. Tricia isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

EDAGÜL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde EDAGÜL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde EDAGÜL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde EDAGÜL İsminin Yazılışı:

.-...---...-.-..

Denizcilik Alfabesinde EDAGÜL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

EDAGÜL İsminin Barkod Yazılışı:

EDAGÜL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(EDAGÜL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

EDAGÜL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ EDAGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (dagül) göre edagül ile Uyumlu İsimler :

yurdagül

Son 4 harfine (agül) göre edagül ile Uyumlu İsimler :

fatmagül yaşagül yoncagül

Son 3 harfine (gül) göre edagül ile Uyumlu İsimler :

ayşegül gül songül özgül birgül nurgül şengül aygül esengül bengül nilgül sevgül arzugül dudugül ergül mergül nesligül begül betigül hurigül hepgül sergül tangül ilkgül ümmügül

Son 2 harfine (ül) göre edagül ile Uyumlu İsimler :

betül gönül aytül eylül ödül övül behlül

BAŞ HARFLERİ EDAGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (edagü) göre EDAGÜL ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (edag) göre EDAGÜL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (eda) göre EDAGÜL ile Uyumlu İsimler :

eda

İlk 2 harfine (ed) göre EDAGÜL ile Uyumlu İsimler :

edip ediz

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ EDAGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

'ed' ile başlayıp 'ül' ile Biten İsimler :

'e' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

erdal erol emel ertuğrul esengül ersel ezel erbil erdil eftal emsal erkal eylül ecmel eksal ergül ersal efil erdebil erel eflal

EDAGÜL isminin Anlamı

EDAGÜL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size EDAGÜL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "EDAGÜL + Anlam" veya "EDAGÜL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
EDAGÜL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

EDAGÜL adını oluşturan E, D, A, G, Ü, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 61:

E
D
A
G
Ü
L
TOPLAM
6
5
1
8
26
15
61

EDAGÜL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 667. dilşad, 668. tuğba, 669. edagül, 670. emire, 671. erman, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 61 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

derya fatin zeki cevat berfu berkan derin dilay dilber dilşad tuğba emire erman eşkan sevda nejat sabit mecit nasıh nebahat necdet pekcan ragıp refika sabahat saliha vahide şahika bermal diren hiran kebire mucid niko okay reis ilşah sidar aydoğ zelha