OKAY İsim Raporu:

OKAY Adının Yaygınlığı

OKAY Türkiye'de en çok kullanılan 1171. isim (... 1169. müyesser, 1170. nizamettin, 1171. okay, 1172. orbay, 1173. peyami, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı OKAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

OKAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 16:49 itibariyle yaklaşık 9,016 kişinin isminin OKAY olduğu ve OKAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

OKAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,480 OKAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada OKAY sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

OKAY Türkiye'nin en yaygın 1171. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1171. ad ise Howell ismi. OKAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1169. Jagdish 1170. Bruno 1171. Howell 1172. Robinson 1173. Kumari isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

OKAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde OKAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde OKAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde OKAY İsminin Yazılışı:

----.-.--.--

Denizcilik Alfabesinde OKAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

OKAY İsminin Barkod Yazılışı:

OKAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(OKAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

OKAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ OKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (kay) göre okay ile Uyumlu İsimler :

ilkay gökay berkay burkay akay türkay cenkay dolakay nilkay

Son 2 harfine (ay) göre okay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray özay atalay feray atay sonay tugay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay orbay baturay dilay esmeray beray simay seray dinçay altınay arbay biray çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ OKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (oka) göre OKAY ile Uyumlu İsimler :

okan

İlk 2 harfine (ok) göre OKAY ile Uyumlu İsimler :

oktay okhan okşan okyar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ OKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'o' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

oktay olcay orbay onay oray

OKAY isminin Anlamı

OKAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size OKAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "OKAY + Anlam" veya "OKAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
OKAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

OKAY adını oluşturan O, K, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 61:

O
K
A
Y
TOPLAM
18
14
1
28
61

OKAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 691. mucid, 692. niko, 693. okay, 694. reis, 695. ilşah, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 61 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

derya fatin zeki cevat berfu berkan derin dilay dilber dilşad tuğba edagül emire erman eşkan sevda nejat sabit mecit nasıh nebahat necdet pekcan ragıp refika sabahat saliha vahide şahika bermal diren hiran kebire mucid niko reis ilşah sidar aydoğ zelha