DOLAKAY İsim Raporu:

DOLAKAY Adının Yaygınlığı

DOLAKAY Türkiye'de en çok kullanılan 1700. isim (... 1698. lora, 1699. lut, 1700. dolakay, 1701. gülhal, 1702. hürcan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı DOLAKAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

DOLAKAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:13 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin DOLAKAY olduğu ve DOLAKAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DOLAKAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DOLAKAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

DOLAKAY Türkiye'nin en yaygın 1700. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1700. ad ise Akbar ismi. DOLAKAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1698. Moon 1699. Lucien 1700. Akbar 1701. Brady 1702. Fern isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DOLAKAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DOLAKAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DOLAKAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DOLAKAY İsminin Yazılışı:

-..---.-...--.-.--.--

Denizcilik Alfabesinde DOLAKAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DOLAKAY İsminin Barkod Yazılışı:

DOLAKAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DOLAKAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DOLAKAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ DOLAKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (olakay) göre dolakay ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (lakay) göre dolakay ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (akay) göre dolakay ile Uyumlu İsimler :

akay

Son 3 harfine (kay) göre dolakay ile Uyumlu İsimler :

ilkay gökay berkay burkay okay türkay cenkay nilkay

Son 2 harfine (ay) göre dolakay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray özay atalay feray atay sonay tugay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay orbay baturay dilay esmeray beray simay seray dinçay altınay arbay biray çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ DOLAKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (dolaka) göre DOLAKAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (dolak) göre DOLAKAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (dola) göre DOLAKAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (dol) göre DOLAKAY ile Uyumlu İsimler :

dolunay

İlk 2 harfine (do) göre DOLAKAY ile Uyumlu İsimler :

doğan doruk doğu doğukan doğanay doğhan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DOLAKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'dol' ile başlayıp 'kay' ile Biten İsimler :

'do' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

doğanay dolunay

'd' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

dilay dinçay

DOLAKAY isminin Anlamı

DOLAKAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DOLAKAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DOLAKAY + Anlam" veya "DOLAKAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DOLAKAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DOLAKAY adını oluşturan D, O, L, A, K, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 82:

D
O
L
A
K
A
Y
TOPLAM
5
18
15
1
14
1
28
82

DOLAKAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1490. gülçin, 1491. kayıhan, 1492. dolakay, 1493. rıdvan, 1494. ömrü, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 82 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hikmet koray teoman asuman bayzar sıtkı davut evrim gülçin kayıhan rıdvan ömrü pakize sevil selvi varol vermi ülker ömür özgü şevki aysuda benson birsu erdener feyzi gümrah hızır mücella nevrah okyar sever sonat ilkşan zişan