SELAY İsim Raporu:

SELAY Adının Yaygınlığı

SELAY Türkiye'de en çok kullanılan 1824. isim (... 1822. sedanur, 1823. selase, 1824. selay, 1825. selehattin, 1826. selvinaz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SELAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SELAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:48 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin SELAY olduğu ve SELAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SELAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SELAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

SELAY Türkiye'nin en yaygın 1824. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1824. ad ise Dimitrios ismi. SELAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1822. Prashant 1823. Osama 1824. Dimitrios 1825. Afshin 1826. Juliana isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SELAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SELAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SELAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SELAY İsminin Yazılışı:

.....-...--.--

Denizcilik Alfabesinde SELAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SELAY İsminin Barkod Yazılışı:

SELAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SELAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SELAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SELAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (elay) göre selay ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lay) göre selay ile Uyumlu İsimler :

gülay tülay nilay kubilay sevilay atalay ışılay kutlay dilay sılay talay

Son 2 harfine (ay) göre selay ile Uyumlu İsimler :

tuncay turgay oktay koray nuray ilkay olcay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay giray yıldıray gökay özay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray akay okay orbay baturay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray setenay alpgiray bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ SELAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sela) göre SELAY ile Uyumlu İsimler :

selahattin selami selah selase selam

İlk 3 harfine (sel) göre SELAY ile Uyumlu İsimler :

selçuk selim selin selma selda selen selman selcen selcan selmin selvi selehattin selvinaz selihan selime selmani selten selver selvin selviye seliz

İlk 2 harfine (se) göre SELAY ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan seda serap serhat sedat serpil sevgi sema semra semih seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen sertaç sevinç servet sercan seçkin sezer semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SELAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

sevilay seray setenay serbay semray

's' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

sunay sonay simay sunday sabutay samuray sılay soley

SELAY isminin Anlamı

SELAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SELAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SELAY + Anlam" veya "SELAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SELAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SELAY adını oluşturan S, E, L, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 72:

S
E
L
A
Y
TOPLAM
22
6
15
1
28
72

SELAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1118. salime, 1119. selase, 1120. selay, 1121. seyla, 1122. talip, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 72 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suat emrahan almora argun aysel berkay hayri cumali selin ersen gülen melisa nazife nevra rasim selami sakine salime selase seyla talip tercan tijen yalın idris ülgen incihan şehri revan behzat berkin birgin durcan ezgin fehmile fettah izgen müfide nesli nilhan salman seren üçler