KORAY İsim Raporu:

KORAY Adının Yaygınlığı

KORAY Türkiye'de en çok kullanılan 169. isim (... 167. akif, 168. hikmet, 169. koray, 170. ismet, 171. ışıl, ...). Ülkemizde yaklaşık her 796 kişiden birinin adı KORAY ve ismin yaygınlık oranı binde 1.26.

KORAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:47 itibariyle yaklaşık 113,502 kişinin isminin KORAY olduğu ve KORAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1498 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KORAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda KORAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

KORAY Türkiye'nin en yaygın 169. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 169. ad ise Fred ismi. KORAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 167. Elaine 168. Danl 169. Fred 170. Katherine 171. Suzanne isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KORAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KORAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KORAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KORAY İsminin Yazılışı:

-.----.-..--.--

Denizcilik Alfabesinde KORAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KORAY İsminin Barkod Yazılışı:

KORAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KORAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KORAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KORAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (oray) göre koray ile Uyumlu İsimler :

boray oray

Son 3 harfine (ray) göre koray ile Uyumlu İsimler :

nuray eray güray giray yıldıray feray miray baturay esmeray beray seray biray hüray muşturay samuray alpgiray bediray göray kamuray semray

Son 2 harfine (ay) göre koray ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay tülay ilkay olcay nilay kubilay günay alpay çağatay şenay sunay sevilay gökay özay atalay atay sonay tugay berkay burkay tunay tümay altay ışılay kutlay akay okay orbay dilay türkay simay dinçay altınay arbay cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday dolakay mutluay sabutay selay setenay sılay talay benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay kutay nilkay onay serbay tünay uzay önay

BAŞ HARFLERİ KORAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (kora) göre KORAY ile Uyumlu İsimler :

koral

İlk 3 harfine (kor) göre KORAY ile Uyumlu İsimler :

korhan korkut korkmaz korcan

İlk 2 harfine (ko) göre KORAY ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KORAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'ko' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

'k' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

kubilay kutlay kamuray kutay

KORAY isminin Anlamı

KORAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KORAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KORAY + Anlam" veya "KORAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KORAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KORAY adını oluşturan K, O, R, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 82:

K
O
R
A
Y
TOPLAM
14
18
21
1
28
82

KORAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1481. ruhat, 1482. hikmet, 1483. koray, 1484. teoman, 1485. asuman, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 82 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hikmet teoman asuman bayzar sıtkı davut evrim gülçin kayıhan dolakay rıdvan ömrü pakize sevil selvi varol vermi ülker ömür özgü şevki aysuda benson birsu erdener feyzi gümrah hızır mücella nevrah okyar sever sonat ilkşan zişan