SELVİ İsim Raporu:

SELVİ Adının Yaygınlığı

SELVİ Türkiye'de en çok kullanılan 1108. isim (... 1106. sefer, 1107. selmin, 1108. selvi, 1109. serra, 1110. seydi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı SELVİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

SELVİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:07 itibariyle yaklaşık 9,018 kişinin isminin SELVİ olduğu ve SELVİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SELVİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 SELVİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SELVİ sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

SELVİ Türkiye'nin en yaygın 1108. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1108. ad ise Mukesh ismi. SELVİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1106. Andy 1107. Aimee 1108. Mukesh 1109. Gonzalo 1110. Lucas isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SELVİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SELVİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SELVİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SELVİ İsminin Yazılışı:

.....-.....-..

Denizcilik Alfabesinde SELVİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SELVİ İsminin Barkod Yazılışı:

SELVİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SELVİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SELVİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

selvinaz canselvinaz selvin selviye

SON HARFLERİ SELVİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (elvi) göre selvi ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lvi) göre selvi ile Uyumlu İsimler :

ulvi

Son 2 harfine (vi) göre selvi ile Uyumlu İsimler :

sevi simavi semavi suavi

BAŞ HARFLERİ SELVİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (selv) göre SELVİ ile Uyumlu İsimler :

selvinaz selver selvin selviye

İlk 3 harfine (sel) göre SELVİ ile Uyumlu İsimler :

selçuk selim selin selma selda selahattin selen selami selman selcen selcan selmin selah selase selay selehattin selam selihan selime selmani selten seliz

İlk 2 harfine (se) göre SELVİ ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan seda serap serhat sedat serpil sevgi sema semra semih seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen sertaç sevinç servet sercan seçkin sezer semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SELVİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'vi' ile Biten İsimler :

sevi semavi

's' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

sevgi sami sabri sezai selami sadi seyfi suphi seydi sezgi safi seyrani sezi sururi simavi sulhi suzi saki sani sebati selmani suavi

SELVİ isminin Anlamı

SELVİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SELVİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SELVİ + Anlam" veya "SELVİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SELVİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SELVİ adını oluşturan S, E, L, V, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 82:

S
E
L
V
İ
TOPLAM
22
6
15
27
12
82

SELVİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1495. pakize, 1496. sevil, 1497. selvi, 1498. varol, 1499. vermi, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 82 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hikmet koray teoman asuman bayzar sıtkı davut evrim gülçin kayıhan dolakay rıdvan ömrü pakize sevil varol vermi ülker ömür özgü şevki aysuda benson birsu erdener feyzi gümrah hızır mücella nevrah okyar sever sonat ilkşan zişan