SAFİ İsim Raporu:

SAFİ Adının Yaygınlığı

SAFİ Türkiye'de en çok kullanılan 1334. isim (... 1332. nedime, 1333. sabahat, 1334. safi, 1335. samim, 1336. satı, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı SAFİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

SAFİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:10 itibariyle yaklaşık 6,311 kişinin isminin SAFİ olduğu ve SAFİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SAFİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 SAFİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SAFİ sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

SAFİ Türkiye'nin en yaygın 1334. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1334. ad ise Sook ismi. SAFİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1332. Yun 1333. Terrell 1334. Sook 1335. Ellsworth 1336. Logan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SAFİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SAFİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SAFİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SAFİ İsminin Yazılışı:

....-..-...

Denizcilik Alfabesinde SAFİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SAFİ İsminin Barkod Yazılışı:

SAFİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SAFİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SAFİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

safiye safire

SON HARFLERİ SAFİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (afi) göre safi ile Uyumlu İsimler :

nafi

Son 2 harfine (fi) göre safi ile Uyumlu İsimler :

lütfi seyfi hanifi refi vasfi zülfi hanefi

BAŞ HARFLERİ SAFİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (saf) göre SAFİ ile Uyumlu İsimler :

safiye saffet safa safire

İlk 2 harfine (sa) göre SAFİ ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet saliha salim sadi sadettin sabiha sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat samim satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba saltuk sancar saki sani sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SAFİ İLE UYUMLU İSİMLER:

's' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

sevgi sami sabri sezai selami sadi seyfi suphi selvi seydi sezgi seyrani sezi sururi sevi simavi sulhi suzi saki sani sebati semavi selmani suavi

SAFİ isminin Anlamı

SAFİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SAFİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SAFİ + Anlam" veya "SAFİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SAFİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SAFİ adını oluşturan S, A, F, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 42:

S
A
F
İ
TOPLAM
22
1
7
12
42

SAFİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 134. olga, 135. baran, 136. safi, 137. akil, 138. ant, ... Toplam 20 ismin aritmetik toplamı 42 (Binde 8.09 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

azade bora çağhan delal emek kağan necla olga baran akil ant beria çağın erdağ fidan imge kadem tan rebia