SARP İsim Raporu:

SARP Adının Yaygınlığı

SARP Türkiye'de en çok kullanılan 1815. isim (... 1813. sanlı, 1814. sara, 1815. sarp, 1816. satvet, 1817. savan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SARP ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SARP adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:19 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin SARP olduğu ve SARP isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SARP isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SARP yaşadığını tahmin ediyoruz.

SARP Türkiye'nin en yaygın 1815. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1815. ad ise Deane ismi. SARP adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1813. Royal 1814. Saleh 1815. Deane 1816. Duke 1817. Quinn isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SARP isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SARP İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SARP İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SARP İsminin Yazılışı:

....-.-..--.

Denizcilik Alfabesinde SARP İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SARP İsminin Barkod Yazılışı:

SARP ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SARP adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SARP KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sarper

SON HARFLERİ SARP İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (arp) göre sarp ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (rp) göre sarp ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ SARP İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (sar) göre SARP ile Uyumlu İsimler :

sarper saruhan sara

İlk 2 harfine (sa) göre SARP ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sanem sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saynur sabahat safi samim satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı satvet savan sacide saba saltuk sancar saki sani safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SARP İLE UYUMLU İSİMLER:

's' ile başlayıp 'p' ile Biten İsimler :

serap sevtap sakıp sertap sualp

SARP isminin Anlamı

SARP Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SARP isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SARP + Anlam" veya "SARP isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SARP ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SARP adını oluşturan S, A, R, P harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

S
A
R
P
TOPLAM
22
1
21
20
64

SARP ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 801. runa, 802. sabire, 803. sarp, 804. selcan, 805. simge, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet