SAVAŞ İsim Raporu:

SAVAŞ Adının Yaygınlığı

SAVAŞ Türkiye'de en çok kullanılan 162. isim (... 160. hilal, 161. cemal, 162. savaş, 163. gözde, 164. yunus, ...). Ülkemizde yaklaşık her 775 kişiden birinin adı SAVAŞ ve ismin yaygınlık oranı binde 1.29.

SAVAŞ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-06-2024 00:11 itibariyle yaklaşık 116,310 kişinin isminin SAVAŞ olduğu ve SAVAŞ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1533 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SAVAŞ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SAVAŞ yaşadığını tahmin ediyoruz.

SAVAŞ Türkiye'nin en yaygın 162. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 162. ad ise Sandra ismi. SAVAŞ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 160. Kimberly 161. Joan 162. Sandra 163. Singh 164. Kent isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SAVAŞ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SAVAŞ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SAVAŞ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SAVAŞ İsminin Yazılışı:

....-...-.-...

Denizcilik Alfabesinde SAVAŞ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SAVAŞ İsminin Barkod Yazılışı:

SAVAŞ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SAVAŞ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SAVAŞ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SAVAŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (avaş) göre savaş ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (vaş) göre savaş ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre savaş ile Uyumlu İsimler :

çağdaş ulaş bektaş candaş

BAŞ HARFLERİ SAVAŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sava) göre SAVAŞ ile Uyumlu İsimler :

savan

İlk 3 harfine (sav) göre SAVAŞ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (sa) göre SAVAŞ ile Uyumlu İsimler :

salih sami sait sadık sabri samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet sacide saba saltuk sancar saki sani safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SAVAŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'aş' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'ş' ile Biten İsimler :

satılmış

SAVAŞ isminin Anlamı

SAVAŞ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SAVAŞ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SAVAŞ + Anlam" veya "SAVAŞ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SAVAŞ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SAVAŞ adını oluşturan S, A, V, A, Ş harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 74:

S
A
V
A
Ş
TOPLAM
22
1
27
1
23
74

SAVAŞ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1183. abdullah, 1184. altuğ, 1185. savaş, 1186. ibrahim, 1187. ayşem, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 74 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

osman abdullah altuğ ibrahim ayşem aybanu aysen şeyma bengül kıvanç yaşar harun nazım mehlika mennan faysal münci nezih korcan rohat ruhan sadiye tufan izol behlül taycan vahit zeran zilan