NEZİH İsim Raporu:

NEZİH Adının Yaygınlığı

NEZİH Türkiye'de en çok kullanılan 545. isim (... 543. nazmiye, 544. necmi, 545. nezih, 546. nurullah, 547. rahmi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,677 kişiden birinin adı NEZİH ve ismin yaygınlık oranı binde 0.37.

NEZİH adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:10 itibariyle yaklaşık 33,394 kişinin isminin NEZİH olduğu ve NEZİH isimli kişi sayısının her yıl ortalama 440 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEZİH adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 NEZİH yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NEZİH sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

NEZİH Türkiye'nin en yaygın 545. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 545. ad ise Forrest ismi. NEZİH adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 543. Geo 544. Marianne 545. Forrest 546. Erwin 547. Miller isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEZİH isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEZİH İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEZİH İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEZİH İsminin Yazılışı:

-..--........

Denizcilik Alfabesinde NEZİH İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEZİH İsminin Barkod Yazılışı:

NEZİH ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEZİH adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEZİH KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nezihe

SON HARFLERİ NEZİH İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ezih) göre nezih ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zih) göre nezih ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ih) göre nezih ile Uyumlu İsimler :

fatih salih semih melih merih medih fetih lamih

BAŞ HARFLERİ NEZİH İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nezi) göre NEZİH ile Uyumlu İsimler :

nezihe nezire nezir

İlk 3 harfine (nez) göre NEZİH ile Uyumlu İsimler :

nezahat nezaket nezail nezhet

İlk 2 harfine (ne) göre NEZİH ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe nedim necdet necati nejat nevin necmettin necmi necip nergis nermin necla nevra neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nebi necibe nevriye nedime nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez neşem neval nefishan nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEZİH İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'ih' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'h' ile Biten İsimler :

nurullah nuh nasuh nasıh nevrah

NEZİH isminin Anlamı

NEZİH Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEZİH isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEZİH + Anlam" veya "NEZİH isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEZİH ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEZİH adını oluşturan N, E, Z, İ, H harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 74:

N
E
Z
İ
H
TOPLAM
17
6
29
12
10
74

NEZİH ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1198. faysal, 1199. münci, 1200. nezih, 1201. korcan, 1202. rohat, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 74 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

osman abdullah altuğ savaş ibrahim ayşem aybanu aysen şeyma bengül kıvanç yaşar harun nazım mehlika mennan faysal münci korcan rohat ruhan sadiye tufan izol behlül taycan vahit zeran zilan