NERGİZ İsim Raporu:

NERGİZ Adının Yaygınlığı

NERGİZ Türkiye'de en çok kullanılan 1443. isim (... 1441. nadide, 1442. naile, 1443. nergiz, 1444. nilsu, 1445. rahile, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı NERGİZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

NERGİZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:59 itibariyle yaklaşık 6,305 kişinin isminin NERGİZ olduğu ve NERGİZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NERGİZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NERGİZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

NERGİZ Türkiye'nin en yaygın 1443. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1443. ad ise Sherwin ismi. NERGİZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1441. Nasir 1442. Rachelle 1443. Sherwin 1444. Esteban 1445. Kai isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NERGİZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NERGİZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NERGİZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NERGİZ İsminin Yazılışı:

-...-.--...--..

Denizcilik Alfabesinde NERGİZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NERGİZ İsminin Barkod Yazılışı:

NERGİZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NERGİZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NERGİZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NERGİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ergiz) göre nergiz ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rgiz) göre nergiz ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (giz) göre nergiz ile Uyumlu İsimler :

cengiz

Son 2 harfine (iz) göre nergiz ile Uyumlu İsimler :

deniz filiz yeliz aziz güliz ediz şeniz güniz nafiz ramiz abdülaziz gülfiliz türkiz erdeniz gediz aytemiz nevhiz mübariz nurdeniz seliz öniz

BAŞ HARFLERİ NERGİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nergi) göre NERGİZ ile Uyumlu İsimler :

nergis

İlk 4 harfine (nerg) göre NERGİZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ner) göre NERGİZ ile Uyumlu İsimler :

nermin neriman nerime

İlk 2 harfine (ne) göre NERGİZ ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe nedim necdet necati nejat nevin necmettin necmi nezih necip necla nevra nezihe nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nevriye nedime nevim nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NERGİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'iz' ile Biten İsimler :

nevhiz

'n' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

naz nafiz nafız nevrez nevroz nurdeniz

NERGİZ isminin Anlamı

NERGİZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NERGİZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NERGİZ + Anlam" veya "NERGİZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NERGİZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NERGİZ adını oluşturan N, E, R, G, İ, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 93:

N
E
R
G
İ
Z
TOPLAM
17
6
21
8
12
29
93

NERGİZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1859. gülhis, 1860. mukadder, 1861. nergiz, 1862. gökşin, 1863. nüvide, ... Toplam 23 ismin aritmetik toplamı 93 (Binde 9.3 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mesut sunay övünç feridun aysun gürsal habibullah kısmet meryem müberra naziye nilgül nurkal tümer şemvel betigül fethiye gülhis mukadder gökşin nüvide yetiş