YELİZ İsim Raporu:

YELİZ Adının Yaygınlığı

YELİZ Türkiye'de en çok kullanılan 267. isim (... 265. ziya, 266. neşe, 267. yeliz, 268. öznur, 269. şenol, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,091 kişiden birinin adı YELİZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.92.

YELİZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:01 itibariyle yaklaşık 83,035 kişinin isminin YELİZ olduğu ve YELİZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1093 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YELİZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda YELİZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

YELİZ Türkiye'nin en yaygın 267. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 267. ad ise Diana ismi. YELİZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 265. Harris 266. Paula 267. Diana 268. Mohammed 269. Sara isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YELİZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YELİZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YELİZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YELİZ İsminin Yazılışı:

-.--..-....--..

Denizcilik Alfabesinde YELİZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YELİZ İsminin Barkod Yazılışı:

YELİZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YELİZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YELİZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YELİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eliz) göre yeliz ile Uyumlu İsimler :

seliz

Son 3 harfine (liz) göre yeliz ile Uyumlu İsimler :

filiz güliz gülfiliz

Son 2 harfine (iz) göre yeliz ile Uyumlu İsimler :

deniz cengiz aziz ediz şeniz güniz nafiz ramiz abdülaziz türkiz erdeniz gediz nergiz aytemiz nevhiz mübariz nurdeniz öniz

BAŞ HARFLERİ YELİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (yeli) göre YELİZ ile Uyumlu İsimler :

yelin

İlk 3 harfine (yel) göre YELİZ ile Uyumlu İsimler :

yelda

İlk 2 harfine (ye) göre YELİZ ile Uyumlu İsimler :

yeşim yener yeter yetkin yekta yenal yegane yektaali yetiş yetişhan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YELİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ye' ile başlayıp 'iz' ile Biten İsimler :

'y' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

yavuz yılmaz yıldız yağız

YELİZ isminin Anlamı

YELİZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YELİZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YELİZ + Anlam" veya "YELİZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YELİZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YELİZ adını oluşturan Y, E, L, İ, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 90:

Y
E
L
İ
Z
TOPLAM
28
6
15
12
29
90

YELİZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1763. tuncel, 1764. umut, 1765. yeliz, 1766. ilnur, 1767. israfil, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 90 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bülent berkten billur tevfik erkut ferruh güliz gülzade hamidiye hürol kürşad mebruke mefkür neriman nurer simavi sürel taşkın tuncel umut ilnur israfil güllü berceste dövran eylül gazanfer kerimcan mahsum mevzi mirşan munip selten buğrakan ilkgül zekayi özüm