RAMİZ İsim Raporu:

RAMİZ Adının Yaygınlığı

RAMİZ Türkiye'de en çok kullanılan 1097. isim (... 1095. orhun, 1096. pakize, 1097. ramiz, 1098. resmiye, 1099. ruken, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı RAMİZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

RAMİZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:05 itibariyle yaklaşık 9,008 kişinin isminin RAMİZ olduğu ve RAMİZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

RAMİZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda RAMİZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

RAMİZ Türkiye'nin en yaygın 1097. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1097. ad ise Penny ismi. RAMİZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1095. Manoj 1096. Bassam 1097. Penny 1098. Sandy 1099. Santiago isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

RAMİZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde RAMİZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde RAMİZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde RAMİZ İsminin Yazılışı:

.-..---..--..

Denizcilik Alfabesinde RAMİZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

RAMİZ İsminin Barkod Yazılışı:

RAMİZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(RAMİZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

RAMİZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

ramize

SON HARFLERİ RAMİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (amiz) göre ramiz ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (miz) göre ramiz ile Uyumlu İsimler :

aytemiz

Son 2 harfine (iz) göre ramiz ile Uyumlu İsimler :

deniz cengiz filiz yeliz aziz güliz ediz şeniz güniz nafiz abdülaziz gülfiliz türkiz erdeniz gediz nergiz nevhiz mübariz nurdeniz seliz öniz

BAŞ HARFLERİ RAMİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (rami) göre RAMİZ ile Uyumlu İsimler :

ramin rami ramize

İlk 3 harfine (ram) göre RAMİZ ile Uyumlu İsimler :

ramazan

İlk 2 harfine (ra) göre RAMİZ ile Uyumlu İsimler :

rana rauf rahmi rahime rabia ragıp rasim raşit rafet rahşan raif raci raziye rasime rahile raşide rabiye rahman

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ RAMİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ra' ile başlayıp 'iz' ile Biten İsimler :

'r' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

RAMİZ isminin Anlamı

RAMİZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size RAMİZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "RAMİZ + Anlam" veya "RAMİZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
RAMİZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

RAMİZ adını oluşturan R, A, M, İ, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 79:

R
A
M
İ
Z
TOPLAM
21
1
16
12
29
79

RAMİZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1393. nevin, 1394. nural, 1395. ramiz, 1396. rüçhan, 1397. zeren, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 79 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ulvi nazır ayavar aydoğan aysın bahadırhan berrin cevval erhun güçlü günhan göksal gözen makbule mevhibe nedret nevin nural rüçhan zeren özgen şenol adviye birgit doğanay simay evşen memduha tuğcan şemsi