NURAL İsim Raporu:

NURAL Adının Yaygınlığı

NURAL Türkiye'de en çok kullanılan 1773. isim (... 1771. noyhan, 1772. nuhi, 1773. nural, 1774. nurcihan, 1775. nurgün, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NURAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NURAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:28 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin NURAL olduğu ve NURAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NURAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NURAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

NURAL Türkiye'nin en yaygın 1773. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1773. ad ise Cheri ismi. NURAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1771. Dianna 1772. Muhammed 1773. Cheri 1774. Murali 1775. Marty isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NURAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NURAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NURAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NURAL İsminin Yazılışı:

-...-.-..-.-..

Denizcilik Alfabesinde NURAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NURAL İsminin Barkod Yazılışı:

NURAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NURAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NURAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NURAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ural) göre nural ile Uyumlu İsimler :

vural

Son 3 harfine (ral) göre nural ile Uyumlu İsimler :

meral koral oral zümral

Son 2 harfine (al) göre nural ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal nihal celal ünal bilal zuhal seval ünsal köksal zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal zelal ikbal önal güldal göksal heval zülal eftal emsal erkal yenal benal cevval delal eksal günhal gürsal kutsal gülhal ersal faysal nurkal soysal günal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal inal özal eflal sidal itidal yurdal zeynal nidal

BAŞ HARFLERİ NURAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nura) göre NURAL ile Uyumlu İsimler :

nuray nuran

İlk 3 harfine (nur) göre NURAL ile Uyumlu İsimler :

nur nuri nurettin nurdan nurten nurcan nurhan nurgül nurullah nursel nuriye nursen nurçin nurkan nurşen nurer nurseli nurcihan nurgün nurkal nurper nursev nurben nurden nurdeniz nurfer nurhayat nurseren

İlk 2 harfine (nu) göre NURAL ile Uyumlu İsimler :

nusret numan nuh nuhi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NURAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'nu' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

nurkal

'n' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

nihal nurgül nail nil nursel nebil nilgül nesligül nevil nezail neval neytel nidal

NURAL isminin Anlamı

NURAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NURAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NURAL + Anlam" veya "NURAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NURAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NURAL adını oluşturan N, U, R, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 79:

N
U
R
A
L
TOPLAM
17
25
21
1
15
79

NURAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1392. nedret, 1393. nevin, 1394. nural, 1395. ramiz, 1396. rüçhan, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 79 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ulvi nazır ayavar aydoğan aysın bahadırhan berrin cevval erhun güçlü günhan göksal gözen makbule mevhibe nedret nevin ramiz rüçhan zeren özgen şenol adviye birgit doğanay simay evşen memduha tuğcan şemsi