NUSRET İsim Raporu:

NUSRET Adının Yaygınlığı

NUSRET Türkiye'de en çok kullanılan 488. isim (... 486. necmettin, 487. servet, 488. nusret, 489. baran, 490. refik, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı NUSRET ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

NUSRET adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 07:08 itibariyle yaklaşık 39,680 kişinin isminin NUSRET olduğu ve NUSRET isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NUSRET isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NUSRET yaşadığını tahmin ediyoruz.

NUSRET Türkiye'nin en yaygın 488. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 488. ad ise Audrey ismi. NUSRET adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 486. Gina 487. Tamara 488. Audrey 489. Wendell 490. Carroll isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NUSRET isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NUSRET İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NUSRET İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NUSRET İsminin Yazılışı:

-...-....-..-

Denizcilik Alfabesinde NUSRET İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NUSRET İsminin Barkod Yazılışı:

NUSRET ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NUSRET adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NUSRET KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NUSRET İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (usret) göre nusret ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (sret) göre nusret ile Uyumlu İsimler :

hasret

Son 3 harfine (ret) göre nusret ile Uyumlu İsimler :

fikret kudret nedret müferet hicret mefaret

Son 2 harfine (et) göre nusret ile Uyumlu İsimler :

mehmet ahmet demet muhammet hikmet ismet buket necdet izzet şevket samet servet saadet cevdet saffet nimet nüket adalet haşmet behçet fazilet nejdet rafet sermet nükhet hürriyet mürüvvet tibet hamiyet hidayet kıymet kısmet nezaket himmet vecdet ülfet kifayet letafet medet nüshet satvet inayet afet nezhet gurbet hümmet abdüssamet neşet refet nüzhet ümmet zinnet şazimet

BAŞ HARFLERİ NUSRET İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nusre) göre NUSRET ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (nusr) göre NUSRET ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (nus) göre NUSRET ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (nu) göre NUSRET ile Uyumlu İsimler :

nur nuri nuray nurettin nurdan nuran nurten nurcan nurhan nurgül nurullah nursel numan nuriye nursen nurçin nuh nurkan nurşen nurer nurseli nuhi nural nurcihan nurgün nurkal nurper nursev nurben nurden nurdeniz nurfer nurhayat nurseren

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NUSRET İLE UYUMLU İSİMLER:

'nu' ile başlayıp 'et' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

nihat nevzat necdet nejat nimet nüket nejdet nükhet nebahat nahit necat nedret nezahat nezaket nüshet nüvit nezhet neşet nurhayat nüzhet

NUSRET isminin Anlamı

NUSRET Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NUSRET isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NUSRET + Anlam" veya "NUSRET isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NUSRET ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NUSRET adını oluşturan N, U, S, R, E, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 115:

N
U
S
R
E
T
TOPLAM
17
25
22
21
6
24
115

NUSRET ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2284. fevziye, 2285. hurşit, 2286. nusret, 2287. rüstem, 2288. sevindik, ... Toplam 17 ismin aritmetik toplamı 115 (Binde 6.88 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

artuner durmuş dursun fevziye hurşit rüstem sevindik süveyda üstün zühtü züleyha abdürrahim gülbeyaz murathan mücevher şehrazat