NİHAT İsim Raporu:

NİHAT Adının Yaygınlığı

NİHAT Türkiye'de en çok kullanılan 114. isim (... 112. şükrü, 113. emrah, 114. nihat, 115. banu, 116. doğan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 614 kişiden birinin adı NİHAT ve ismin yaygınlık oranı binde 1.63.

NİHAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:56 itibariyle yaklaşık 146,851 kişinin isminin NİHAT olduğu ve NİHAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1937 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NİHAT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NİHAT yaşadığını tahmin ediyoruz.

NİHAT Türkiye'nin en yaygın 114. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 114. ad ise Norman ismi. NİHAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 112. Glenn 113. Roy 114. Norman 115. Laura 116. Harry isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NİHAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NİHAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NİHAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NİHAT İsminin Yazılışı:

-........--

Denizcilik Alfabesinde NİHAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NİHAT İsminin Barkod Yazılışı:

NİHAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NİHAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NİHAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NİHAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ihat) göre nihat ile Uyumlu İsimler :

cihat semihat

Son 3 harfine (hat) göre nihat ile Uyumlu İsimler :

serhat ferhat mithat melahat sebahat nebahat nezahat sabahat semahat ruhat rohat zuhat

Son 2 harfine (at) göre nihat ile Uyumlu İsimler :

murat sedat suat fuat nevzat fırat vedat nejat kürşat rıfat esat cevat reşat talat berat polat dilşat behzat müjdat necat imdat onat tevrat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat erpulat sebat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat sonat hürşat vuslat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ NİHAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (niha) göre NİHAT ile Uyumlu İsimler :

nihal nihan

İlk 3 harfine (nih) göre NİHAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ni) göre NİHAT ile Uyumlu İsimler :

nilgün nilüfer nilay niyazi nil nimet nigar nida nizamettin nilda nilgül nizami nişan nilsu nilberk nildan niko nilhan nilkay nilseli nidal

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NİHAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'ni' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

nevzat necdet nejat nusret nimet nüket nejdet nükhet nebahat nahit necat nedret nezahat nezaket nüshet nüvit nezhet neşet nurhayat nüzhet

NİHAT isminin Anlamı

NİHAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NİHAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NİHAT + Anlam" veya "NİHAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NİHAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NİHAT adını oluşturan N, İ, H, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

N
İ
H
A
T
TOPLAM
17
12
10
1
24
64

NİHAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 776. zafer, 777. nahit, 778. nihat, 779. kübra, 780. azime, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet