FİRAT İsim Raporu:

FİRAT Adının Yaygınlığı

FİRAT Türkiye'de en çok kullanılan 2033. isim (... 2031. cemay, 2032. cengizhan, 2033. firat, 2034. gündoğdu, 2035. cevriye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı FİRAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

FİRAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:58 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin FİRAT olduğu ve FİRAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

FİRAT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda FİRAT yaşadığını tahmin ediyoruz.

FİRAT Türkiye'nin en yaygın 2033. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2033. ad ise Franco ismi. FİRAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2031. Zia 2032. Samy 2033. Franco 2034. Pilar 2035. Nadim isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

FİRAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde FİRAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde FİRAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde FİRAT İsminin Yazılışı:

..-....-..--

Denizcilik Alfabesinde FİRAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

FİRAT İsminin Barkod Yazılışı:

FİRAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(FİRAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

FİRAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ FİRAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (irat) göre firat ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rat) göre firat ile Uyumlu İsimler :

murat fırat berat tevrat

Son 2 harfine (at) göre firat ile Uyumlu İsimler :

serhat sedat suat nihat fuat ferhat nevzat vedat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat polat sebahat dilşat nebahat behzat müjdat necat nezahat imdat onat sabahat semahat ruhat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat azat cankat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ FİRAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (fira) göre FİRAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (fir) göre FİRAT ile Uyumlu İsimler :

firdevs firuzan firuze firuz

İlk 2 harfine (fi) göre FİRAT ile Uyumlu İsimler :

filiz figen fikret fikri fikriye fisun fidan fitnat filare

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FİRAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'fi' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

fitnat

'f' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

fuat fikret ferhat fırat ferit fazilet feragat ferzat

FİRAT isminin Anlamı

FİRAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size FİRAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "FİRAT + Anlam" veya "FİRAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
FİRAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FİRAT adını oluşturan F, İ, R, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 65:

F
İ
R
A
T
TOPLAM
7
12
21
1
24
65

FİRAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 844. ödül, 845. buyçe, 846. firat, 847. ceyhan, 848. direnç, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 65 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haluk hilmi afitap erdinç alpay nazan suna berrak dinçer ozan olcay emrem alpin fazila hafize latife leyla talat ersal merih mut nafız nesibe seher tandan ödül buyçe ceyhan direnç güjan sancar hasip mehri rahile arıkan önay öncü