FERZAT İsim Raporu:

FERZAT Adının Yaygınlığı

FERZAT Türkiye'de en çok kullanılan 1619. isim (... 1617. ferrah, 1618. feruze, 1619. ferzat, 1620. feyhan, 1621. feyruz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı FERZAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

FERZAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 27-05-2024 20:02 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin FERZAT olduğu ve FERZAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

FERZAT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda FERZAT yaşadığını tahmin ediyoruz.

FERZAT Türkiye'nin en yaygın 1619. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1619. ad ise Yogesh ismi. FERZAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1617. Praveen 1618. Khanh 1619. Yogesh 1620. Hyung 1621. Tung isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

FERZAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde FERZAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde FERZAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde FERZAT İsminin Yazılışı:

..-...-.--...--

Denizcilik Alfabesinde FERZAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

FERZAT İsminin Barkod Yazılışı:

FERZAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(FERZAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

FERZAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ FERZAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (erzat) göre ferzat ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rzat) göre ferzat ile Uyumlu İsimler :

şirzat

Son 3 harfine (zat) göre ferzat ile Uyumlu İsimler :

nevzat behzat azat şehrazat

Son 2 harfine (at) göre ferzat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat sedat suat nihat fuat ferhat fırat vedat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat müjdat necat nezahat imdat onat sabahat semahat tevrat ruhat feragat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat cankat firat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat

BAŞ HARFLERİ FERZAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (ferza) göre FERZAT ile Uyumlu İsimler :

ferzan

İlk 4 harfine (ferz) göre FERZAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (fer) göre FERZAT ile Uyumlu İsimler :

ferhat ferda feridun ferhan ferit ferruh feride ferdi feray ferah feryal feriha feragat ferahim ferhun ferrah feruze ferahnaz ferdağ ferudun ferya

İlk 2 harfine (fe) göre FERZAT ile Uyumlu İsimler :

fevzi fehmi feyza fethi feyzullah feza fevziye feyyaz fethullah fecri fettah feyzi feyhan feyruz feyzan fehim fehmile fehmiye fehime fethiye fetih

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FERZAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'fe' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

ferhat feragat

'f' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

fuat fikret fırat ferit fazilet fitnat firat

FERZAT isminin Anlamı

FERZAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size FERZAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "FERZAT + Anlam" veya "FERZAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
FERZAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FERZAT adını oluşturan F, E, R, Z, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 88:

F
E
R
Z
A
T
TOPLAM
7
6
21
29
1
24
88

FERZAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1688. demirali, 1689. peyman, 1690. ferzat, 1691. feyzan, 1692. gürol, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 88 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

artun barbaros demirali peyman feyzan gürol güvenç göksu turan mehveş menekşe mervan mukaddem neslim nezahat selmin sevinç suzi piraye utku vesile yakup inayet şaduman ebubekir demirhan lalezar mahfuz mertcan nurben ümmet