RIFAT İsim Raporu:

RIFAT Adının Yaygınlığı

RIFAT Türkiye'de en çok kullanılan 455. isim (... 453. ferit, 454. gültekin, 455. rıfat, 456. süha, 457. hayati, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,103 kişiden birinin adı RIFAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.48.

RIFAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:09 itibariyle yaklaşık 43,322 kişinin isminin RIFAT olduğu ve RIFAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 571 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

RIFAT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 19.94 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 6,910 RIFAT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada RIFAT sayısı her yıl 52 kişi artıyor.

RIFAT Türkiye'nin en yaygın 455. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 455. ad ise Emil ismi. RIFAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 453. Colleen 454. Regina 455. Emil 456. Ward 457. Kathy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

RIFAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde RIFAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde RIFAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde RIFAT İsminin Yazılışı:

.-.....-..--

Denizcilik Alfabesinde RIFAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

RIFAT İsminin Barkod Yazılışı:

RIFAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(RIFAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

RIFAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ RIFAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ıfat) göre rıfat ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (fat) göre rıfat ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (at) göre rıfat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat sedat suat nihat fuat ferhat nevzat fırat vedat nejat kürşat cihat esat mithat cevat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat behzat müjdat necat nezahat imdat onat sabahat semahat tevrat ruhat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ RIFAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (rıfa) göre RIFAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (rıf) göre RIFAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre RIFAT ile Uyumlu İsimler :

rıza rıdvan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ RIFAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'rı' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

'r' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

reşit reşat raşit rafet ruhat ruhsat ruhşat rohat refet

RIFAT isminin Anlamı

RIFAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size RIFAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "RIFAT + Anlam" veya "RIFAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
RIFAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

RIFAT adını oluşturan R, I, F, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

R
I
F
A
T
TOPLAM
21
11
7
1
24
64

RIFAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 791. fügen, 792. fırat, 793. rıfat, 794. ulaş, 795. ılgaz, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet