RUHSAT İsim Raporu:

RUHSAT Adının Yaygınlığı

RUHSAT Türkiye'de en çok kullanılan 1692. isim (... 1690. kutsal, 1691. kültegin, 1692. ruhsat, 1693. ruhşat, 1694. lerzan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı RUHSAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

RUHSAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:01 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin RUHSAT olduğu ve RUHSAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

RUHSAT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda RUHSAT yaşadığını tahmin ediyoruz.

RUHSAT Türkiye'nin en yaygın 1692. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1692. ad ise Magdalena ismi. RUHSAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1690. Nanette 1691. Marcella 1692. Magdalena 1693. Desiree 1694. Hisham isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

RUHSAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde RUHSAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde RUHSAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde RUHSAT İsminin Yazılışı:

.-...-........--

Denizcilik Alfabesinde RUHSAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

RUHSAT İsminin Barkod Yazılışı:

RUHSAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(RUHSAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

RUHSAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ RUHSAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (uhsat) göre ruhsat ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (hsat) göre ruhsat ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (sat) göre ruhsat ile Uyumlu İsimler :

esat

Son 2 harfine (at) göre ruhsat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat sedat suat nihat fuat ferhat nevzat fırat vedat nejat kürşat cihat rıfat mithat cevat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat behzat müjdat necat nezahat imdat onat sabahat semahat tevrat ruhat feragat ferzat fitnat hakikat ruhşat rohat erpulat sebat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ RUHSAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (ruhsa) göre RUHSAT ile Uyumlu İsimler :

ruhsar

İlk 4 harfine (ruhs) göre RUHSAT ile Uyumlu İsimler :

ruhsen

İlk 3 harfine (ruh) göre RUHSAT ile Uyumlu İsimler :

ruhi ruhan ruhat ruhşat

İlk 2 harfine (ru) göre RUHSAT ile Uyumlu İsimler :

rukiye ruşen ruken rumeysa rukan runa rudi rukiyye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ RUHSAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'ru' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

ruhat ruhşat

'r' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

rıfat reşit reşat raşit rafet rohat refet

RUHSAT isminin Anlamı

RUHSAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size RUHSAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "RUHSAT + Anlam" veya "RUHSAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
RUHSAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

RUHSAT adını oluşturan R, U, H, S, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 103:

R
U
H
S
A
T
TOPLAM
21
25
10
22
1
24
103

RUHSAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2079. iskender, 2080. elifnur, 2081. ruhsat, 2082. pervin, 2083. rezzan, ... Toplam 23 ismin aritmetik toplamı 103 (Binde 9.3 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kutlu özgür iskender elifnur pervin rezzan sabutay tayyar tevrat türkan toros zülfü ergüler cengizhan cevriye gülerdem gülver memnune server taygun vasfiye ömürcan