SEDAT İsim Raporu:

SEDAT Adının Yaygınlığı

SEDAT Türkiye'de en çok kullanılan 91. isim (... 89. merve, 90. umut, 91. sedat, 92. tuğba, 93. recep, ...). Ülkemizde yaklaşık her 499 kişiden birinin adı SEDAT ve ismin yaygınlık oranı binde 2.

SEDAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:16 itibariyle yaklaşık 180,512 kişinin isminin SEDAT olduğu ve SEDAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2377 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEDAT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,481 SEDAT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SEDAT sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

SEDAT Türkiye'nin en yaygın 91. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 91. ad ise Margaret ismi. SEDAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 89. Barbara 90. Linda 91. Margaret 92. Michelle 93. Ray isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEDAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEDAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEDAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEDAT İsminin Yazılışı:

....-...--

Denizcilik Alfabesinde SEDAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEDAT İsminin Barkod Yazılışı:

SEDAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEDAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEDAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEDAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (edat) göre sedat ile Uyumlu İsimler :

vedat

Son 3 harfine (dat) göre sedat ile Uyumlu İsimler :

müjdat imdat

Son 2 harfine (at) göre sedat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat suat nihat fuat ferhat nevzat fırat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat behzat necat nezahat onat sabahat semahat tevrat ruhat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ SEDAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (seda) göre SEDAT ile Uyumlu İsimler :

seda sedanur sedar

İlk 3 harfine (sed) göre SEDAT ile Uyumlu İsimler :

sedef seden

İlk 2 harfine (se) göre SEDAT ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk serap serhat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sezen selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena selcan sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi sebat sebile seçgin selase selay selehattin selvinaz serbülent sertap setenay sevgiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEDAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

serhat sebahat semahat sebat semihat

's' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

suat sait samet servet saadet seyit saffet sacit sermet sabit sabahat satvet serbülent sonat

SEDAT isminin Anlamı

SEDAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEDAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEDAT + Anlam" veya "SEDAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEDAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEDAT adını oluşturan S, E, D, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

S
E
D
A
T
TOPLAM
22
6
5
1
24
58

SEDAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 555. sabri, 556. göçer, 557. sedat, 558. ilgen, 559. hıdır, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe seza azmi barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer ilgen hıdır kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem