SABİT İsim Raporu:

SABİT Adının Yaygınlığı

SABİT Türkiye'de en çok kullanılan 952. isim (... 950. kudret, 951. feyyaz, 952. sabit, 953. şah, 954. mansur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı SABİT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

SABİT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 01-12-2023 10:41 itibariyle yaklaşık 12,532 kişinin isminin SABİT olduğu ve SABİT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SABİT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SABİT yaşadığını tahmin ediyoruz.

SABİT Türkiye'nin en yaygın 952. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 952. ad ise Kristi ismi. SABİT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 950. Ford 951. Karla 952. Kristi 953. Leonardo 954. Gopal isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SABİT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SABİT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SABİT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SABİT İsminin Yazılışı:

....--.....-

Denizcilik Alfabesinde SABİT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SABİT İsminin Barkod Yazılışı:

SABİT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SABİT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SABİT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SABİT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (abit) göre sabit ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (bit) göre sabit ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (it) göre sabit ile Uyumlu İsimler :

ümit halit sait hamit cahit ferit reşit müfit seyit mücahit sacit yiğit cavit macit raşit mecit nahit hurşit vahit cemşit nüvit übeyit birgit ecevit

BAŞ HARFLERİ SABİT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sabi) göre SABİT ile Uyumlu İsimler :

sabiha sabire

İlk 3 harfine (sab) göre SABİT ile Uyumlu İsimler :

sabri sabahattin sabriye sabahat sabutay saba

İlk 2 harfine (sa) göre SABİT ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin saffet sacit said saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur safi samim satı salman sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saltuk sancar saki sani safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SABİT İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'it' ile Biten İsimler :

sait sacit

's' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

serhat sedat suat samet servet saadet seyit saffet sebahat sermet sabahat semahat satvet sebat serbülent semihat sonat

SABİT isminin Anlamı

SABİT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SABİT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SABİT + Anlam" veya "SABİT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SABİT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SABİT adını oluşturan S, A, B, İ, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 61:

S
A
B
İ
T
TOPLAM
22
1
2
12
24
61

SABİT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 673. sevda, 674. nejat, 675. sabit, 676. mecit, 677. nasıh, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 61 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

derya fatin zeki cevat berfu berkan derin dilay dilber dilşad tuğba edagül emire erman eşkan sevda nejat mecit nasıh nebahat necdet pekcan ragıp refika sabahat saliha vahide şahika bermal diren hiran kebire mucid niko okay reis ilşah sidar aydoğ zelha