CAVİT İsim Raporu:

CAVİT Adının Yaygınlığı

CAVİT Türkiye'de en çok kullanılan 695. isim (... 693. çağla, 694. çağlayan, 695. cavit, 696. damla, 697. davut, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,207 kişiden birinin adı CAVİT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.24.

CAVİT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:26 itibariyle yaklaşık 21,626 kişinin isminin CAVİT olduğu ve CAVİT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 285 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CAVİT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 CAVİT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada CAVİT sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

CAVİT Türkiye'nin en yaygın 695. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 695. ad ise Jeanette ismi. CAVİT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 693. Erica 694. Stefan 695. Jeanette 696. Agnes 697. Basil isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CAVİT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CAVİT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CAVİT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CAVİT İsminin Yazılışı:

-.-..-...-..-

Denizcilik Alfabesinde CAVİT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CAVİT İsminin Barkod Yazılışı:

CAVİT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CAVİT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CAVİT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ CAVİT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (avit) göre cavit ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (vit) göre cavit ile Uyumlu İsimler :

nüvit ecevit

Son 2 harfine (it) göre cavit ile Uyumlu İsimler :

ümit halit sait hamit cahit ferit reşit müfit seyit mücahit sacit yiğit macit raşit sabit mecit nahit hurşit vahit cemşit übeyit birgit

BAŞ HARFLERİ CAVİT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (cavi) göre CAVİT ile Uyumlu İsimler :

cavidan cavide

İlk 3 harfine (cav) göre CAVİT ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ca) göre CAVİT ile Uyumlu İsimler :

can canan cansu cafer caner cahit candan cahide cabir canberk cabbar candaş cankut cansel canev candemir cantüre cazibe cansun candeğer cankat canselvinaz cansın cantekin cantürk canip

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CAVİT İLE UYUMLU İSİMLER:

'ca' ile başlayıp 'it' ile Biten İsimler :

cahit

'c' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

cüneyt cihat cevat cevdet cankut cemşit cankat cömert

CAVİT isminin Anlamı

CAVİT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CAVİT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CAVİT + Anlam" veya "CAVİT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CAVİT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CAVİT adını oluşturan C, A, V, İ, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

C
A
V
İ
T
TOPLAM
3
1
27
12
24
67

CAVİT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 905. birkan, 906. burçak, 907. cavit, 908. cenker, 909. ersan, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal