NİLDAN İsim Raporu:

NİLDAN Adının Yaygınlığı

NİLDAN Türkiye'de en çok kullanılan 1769. isim (... 1767. neşem, 1768. nilberk, 1769. nildan, 1770. ilgün, 1771. noyhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NİLDAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NİLDAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:49 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin NİLDAN olduğu ve NİLDAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NİLDAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NİLDAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

NİLDAN Türkiye'nin en yaygın 1769. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1769. ad ise Nilesh ismi. NİLDAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1767. Debora 1768. Randi 1769. Nilesh 1770. Ami 1771. Dianna isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NİLDAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NİLDAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NİLDAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NİLDAN İsminin Yazılışı:

-....-..-...--.

Denizcilik Alfabesinde NİLDAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NİLDAN İsminin Barkod Yazılışı:

NİLDAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NİLDAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NİLDAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NİLDAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ildan) göre nildan ile Uyumlu İsimler :

vildan

Son 4 harfine (ldan) göre nildan ile Uyumlu İsimler :

fuldan

Son 3 harfine (dan) göre nildan ile Uyumlu İsimler :

handan nurdan aydan candan cavidan fidan sühendan tandan ajdan erdan merdan soydan

Son 2 harfine (an) göre nildan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan gürhan bilgehan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran

BAŞ HARFLERİ NİLDAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nilda) göre NİLDAN ile Uyumlu İsimler :

nilda

İlk 4 harfine (nild) göre NİLDAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (nil) göre NİLDAN ile Uyumlu İsimler :

nilgün nilüfer nilay nil nilgül nilsu nilberk nilhan nilkay nilseli

İlk 2 harfine (ni) göre NİLDAN ile Uyumlu İsimler :

nihat nihal nihan niyazi nimet nigar nida nizamettin nizami nişan niko nidal

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NİLDAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ni' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

nihan nişan nilhan

'n' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

neslihan nilgün nesrin nurettin nurdan nazan nuran nurten nalan nurcan nevin nurhan necmettin nermin numan nagihan neriman nagehan nursen nurçin nurkan nurşen nizamettin narin noyan noyhan nurcihan nurgün nefishan nadircan nejan nevhan nurben nurden nurseren

NİLDAN isminin Anlamı

NİLDAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NİLDAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NİLDAN + Anlam" veya "NİLDAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NİLDAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NİLDAN adını oluşturan N, İ, L, D, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

N
İ
L
D
A
N
TOPLAM
17
12
15
5
1
17
67

NİLDAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 917. naciye, 918. naser, 919. nildan, 920. zehra, 921. peker, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal