İLGÜN İsim Raporu:

İLGÜN Adının Yaygınlığı

İLGÜN Türkiye'de en çok kullanılan 1770. isim (... 1768. nilberk, 1769. nildan, 1770. ilgün, 1771. noyhan, 1772. nuhi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı İLGÜN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

İLGÜN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:32 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin İLGÜN olduğu ve İLGÜN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İLGÜN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İLGÜN yaşadığını tahmin ediyoruz.

İLGÜN Türkiye'nin en yaygın 1770. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1770. ad ise Ami ismi. İLGÜN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1768. Randi 1769. Nilesh 1770. Ami 1771. Dianna 1772. Muhammed isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İLGÜN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İLGÜN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İLGÜN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İLGÜN İsminin Yazılışı:

...-..--...--.

Denizcilik Alfabesinde İLGÜN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İLGÜN İsminin Barkod Yazılışı:

İLGÜN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İLGÜN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İLGÜN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nilgün

SON HARFLERİ İLGÜN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lgün) göre ilgün ile Uyumlu İsimler :

gülgün

Son 3 harfine (gün) göre ilgün ile Uyumlu İsimler :

ergün özgün aygün gün akgün düzgün nurgün sevgün süzgün ilkgün

Son 2 harfine (ün) göre ilgün ile Uyumlu İsimler :

gülsün üstün sülün tüzün gülün

BAŞ HARFLERİ İLGÜN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ilgü) göre İLGÜN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ilg) göre İLGÜN ile Uyumlu İsimler :

ilgen

İlk 2 harfine (il) göre İLGÜN ile Uyumlu İsimler :

ilker ilhan ilknur ilkay ilyas ilhami ilke ilter ilkin ilksen ilkşan ilham ilkan ilkkan ilnur ilteriş ilayda ildar ilkgün ilşah ilkgül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İLGÜN İLE UYUMLU İSİMLER:

'il' ile başlayıp 'ün' ile Biten İsimler :

ilkgün

'i' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ilhan ihsan irfan inan ilkin imran istemihan ilgen ilksen izzettin ilkşan ismailhan ilkan ilkkan incihan izgen

İLGÜN isminin Anlamı

İLGÜN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İLGÜN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İLGÜN + Anlam" veya "İLGÜN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İLGÜN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İLGÜN adını oluşturan İ, L, G, Ü, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 78:

İ
L
G
Ü
N
TOPLAM
12
15
8
26
17
78

İLGÜN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1349. mücadele, 1350. nerime, 1351. ilgün, 1352. yener, 1353. polat, ... Toplam 50 ismin aritmetik toplamı 78 (Binde 20.23 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ersin gülay mehmet arkun yücel atılım aygül simden binnaz serin sonel ismail ergün ümit feryal nevim gülin güner tarkan hürcan mazhar memduh mücadele nerime yener polat rasime rukan salise sertaç ülfet ilter ilyas şerare aslihan ayşıl birsel güldane hamdiye ecevit miray mücteba nevhan seray serraf seven tanalp yağız yelin