İLKİN İsim Raporu:

İLKİN Adının Yaygınlığı

İLKİN Türkiye'de en çok kullanılan 1123. isim (... 1121. ülgen, 1122. ülker, 1123. ilkin, 1124. imran, 1125. islam, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı İLKİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

İLKİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 07:11 itibariyle yaklaşık 9,018 kişinin isminin İLKİN olduğu ve İLKİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İLKİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İLKİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

İLKİN Türkiye'nin en yaygın 1123. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1123. ad ise Hughes ismi. İLKİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1121. Lindsey 1122. Turner 1123. Hughes 1124. Tonya 1125. Christy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İLKİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İLKİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İLKİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İLKİN İsminin Yazılışı:

...-..-.-..-.

Denizcilik Alfabesinde İLKİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İLKİN İsminin Barkod Yazılışı:

İLKİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İLKİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İLKİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ İLKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lkin) göre ilkin ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kin) göre ilkin ile Uyumlu İsimler :

aytekin tekin gültekin ekin seçkin yetkin erkin ertekin öztekin alptekin berkin cantekin keskin

Son 2 harfine (in) göre ilkin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezgin hayrettin berrin muhsin bahattin nevin belgin fahrettin ergin zerrin necmettin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin gıyasettin helin narin ramin semin sevin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin ayfettin

BAŞ HARFLERİ İLKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ilki) göre İLKİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ilk) göre İLKİN ile Uyumlu İsimler :

ilker ilknur ilkay ilke ilksen ilkşan ilkan ilkkan ilkgün ilkgül

İlk 2 harfine (il) göre İLKİN ile Uyumlu İsimler :

ilhan ilyas ilhami ilter ilgen ilgün ilham ilnur ilteriş ilayda ildar ilşah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İLKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'il' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

'i' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ilhan ihsan irfan inan imran istemihan ilgen ilksen izzettin ilkşan ismailhan ilgün ilkan ilkkan incihan ilkgün izgen

İLKİN isminin Anlamı

İLKİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İLKİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İLKİN + Anlam" veya "İLKİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İLKİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İLKİN adını oluşturan İ, L, K, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

İ
L
K
İ
N
TOPLAM
12
15
14
12
17
70

İLKİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1051. tunç, 1052. ilkay, 1053. ilkin, 1054. aslıcan, 1055. berker, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal tunca vatan