EKİN İsim Raporu:

EKİN Adının Yaygınlığı

EKİN Türkiye'de en çok kullanılan 478. isim (... 476. saim, 477. çağdaş, 478. ekin, 479. emir, 480. gülden, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı EKİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

EKİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:13 itibariyle yaklaşık 39,647 kişinin isminin EKİN olduğu ve EKİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EKİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda EKİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

EKİN Türkiye'nin en yaygın 478. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 478. ad ise Pierre ismi. EKİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 476. Mae 477. Alicia 478. Pierre 479. Fredrick 480. Leland isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

EKİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde EKİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde EKİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde EKİN İsminin Yazılışı:

.-.-..-.

Denizcilik Alfabesinde EKİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

EKİN İsminin Barkod Yazılışı:

EKİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(EKİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

EKİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

aytekin tekin gültekin ertekin öztekin alptekin cantekin

SON HARFLERİ EKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (kin) göre ekin ile Uyumlu İsimler :

seçkin yetkin erkin ilkin berkin keskin

Son 2 harfine (in) göre ekin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezgin hayrettin berrin muhsin bahattin nevin belgin fahrettin ergin zerrin necmettin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin gıyasettin helin narin ramin semin sevin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin ayfettin berçin berin serin elvin alpin gülsevin kemalettin

BAŞ HARFLERİ EKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (eki) göre EKİN ile Uyumlu İsimler :

ekip

İlk 2 harfine (ek) göre EKİN ile Uyumlu İsimler :

ekrem ekber eksal

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ EKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

erkan engin emin erhan ercan ersin esin eren erdoğan ertan elvan evren ersan ergin erman esen ergün elçin ergun egemen erden erkin ersen evin efsun erhun erşan efekan emrehan erduran ertekin erkman emirhan ercin emrahan elen elvin emrecan erguvan erşen eşkan eran erkmen efgan elsun ercihan erdan erencan erizan ersun esmahan evşen eymen eyüphan eyşan ezgin

EKİN isminin Anlamı

EKİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size EKİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "EKİN + Anlam" veya "EKİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
EKİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

EKİN adını oluşturan E, K, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 49:

E
K
İ
N
TOPLAM
6
14
12
17
49

EKİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 264. akman, 265. ekber, 266. ekin, 267. erem, 268. fatma, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 49 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

emre alev alican aslı gül halide akman ekber erem fatma fecri bilek medih mehdi selda sıla sacide abidin aşkı gokce berke ferdağ medar saki