EMRE İsim Raporu:

EMRE Adının Yaygınlığı

EMRE Türkiye'de en çok kullanılan 23. isim (... 21. dilek, 22. fatma, 23. emre, 24. pınar, 25. deniz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 220 kişiden birinin adı EMRE ve ismin yaygınlık oranı binde 4.55.

EMRE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:19 itibariyle yaklaşık 410,335 kişinin isminin EMRE olduğu ve EMRE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 5408 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EMRE adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,960 EMRE yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada EMRE sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

EMRE Türkiye'nin en yaygın 23. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 23. ad ise Peter ismi. EMRE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 21. Anthony 22. Jeffrey 23. Peter 24. Marie 25. Andrew isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

EMRE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde EMRE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde EMRE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde EMRE İsminin Yazılışı:

.--.-..

Denizcilik Alfabesinde EMRE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

EMRE İsminin Barkod Yazılışı:

EMRE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(EMRE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

EMRE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

cemre emrehan emrecan emrem

SON HARFLERİ EMRE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (mre) göre emre ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (re) göre emre ile Uyumlu İsimler :

münire nadire mehpare gülnare nazire cantüre emire hare mahmure mensure nezire sabire zennure zühre şerare filare kebire mefkure şeküre safire semire

BAŞ HARFLERİ EMRE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (emr) göre EMRE ile Uyumlu İsimler :

emrah emrullah emrehan emrahan emrecan emrem

İlk 2 harfine (em) göre EMRE ile Uyumlu İsimler :

emine emin emel emir emek emirali emirhan emsal emay emire emür

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ EMRE İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

emine ece ege enise efe efsane esme eftale emire

EMRE isminin Anlamı

EMRE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size EMRE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "EMRE + Anlam" veya "EMRE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
EMRE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

EMRE adını oluşturan E, M, R, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 49:

E
M
R
E
TOPLAM
6
16
21
6
49

EMRE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 256. erel, 257. büke, 258. emre, 259. alev, 260. alican, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 49 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

alev alican aslı gül halide akman ekber ekin erem fatma fecri bilek medih mehdi selda sıla sacide abidin aşkı gokce berke ferdağ medar saki