NEZİRE İsim Raporu:

NEZİRE Adının Yaygınlığı

NEZİRE Türkiye'de en çok kullanılan 1766. isim (... 1764. nevrez, 1765. nezail, 1766. nezire, 1767. neşem, 1768. nilberk, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NEZİRE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NEZİRE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-07-2024 23:57 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin NEZİRE olduğu ve NEZİRE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEZİRE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NEZİRE yaşadığını tahmin ediyoruz.

NEZİRE Türkiye'nin en yaygın 1766. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1766. ad ise Maged ismi. NEZİRE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1764. Ritu 1765. Hany 1766. Maged 1767. Debora 1768. Randi isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEZİRE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEZİRE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEZİRE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEZİRE İsminin Yazılışı:

-..--.....-..

Denizcilik Alfabesinde NEZİRE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEZİRE İsminin Barkod Yazılışı:

NEZİRE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEZİRE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEZİRE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NEZİRE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ezire) göre nezire ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (zire) göre nezire ile Uyumlu İsimler :

nazire

Son 3 harfine (ire) göre nezire ile Uyumlu İsimler :

münire nadire emire sabire kebire safire semire

Son 2 harfine (re) göre nezire ile Uyumlu İsimler :

emre cemre mehpare gülnare cantüre hare mahmure mensure zennure zühre şerare filare mefkure şeküre

BAŞ HARFLERİ NEZİRE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nezir) göre NEZİRE ile Uyumlu İsimler :

nezir

İlk 4 harfine (nezi) göre NEZİRE ile Uyumlu İsimler :

nezih nezihe

İlk 3 harfine (nez) göre NEZİRE ile Uyumlu İsimler :

nezahat nezaket nezail nezhet

İlk 2 harfine (ne) göre NEZİRE ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe nedim necdet necati nejat nevin necmettin necmi necip nergis nermin necla nevra neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nebi necibe nevriye nedime nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez neşem neval nefishan nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEZİRE İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 're' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

neşe naciye nazmiye nuriye nezihe nazife nefise nesibe nahide nadire naime nadiye nafiye nazire naziye necibe nevriye nedime nadide naile nadile nasibe nerime nüşabe naide nazime nebibe nedviye nüvide

NEZİRE isminin Anlamı

NEZİRE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEZİRE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEZİRE + Anlam" veya "NEZİRE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEZİRE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEZİRE adını oluşturan N, E, Z, İ, R, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 91:

N
E
Z
İ
R
E
TOPLAM
17
6
29
12
21
6
91

NEZİRE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1788. gülüm, 1789. güralp, 1790. nezire, 1791. noyhan, 1792. nurhan, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 91 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bahattin burkay bünyan duygu füzay gülüm güralp noyhan nurhan orhun sarper sertan sümer ahmetşah assiye bulut durul ersun gülhüda mihriban kuthan nilsu nurden semihat soydan tangül