NESLİ İsim Raporu:

NESLİ Adının Yaygınlığı

NESLİ Türkiye'de en çok kullanılan 2280. isim (... 2278. nejla, 2279. nesim, 2280. nesli, 2281. nesma, 2282. nevhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NESLİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NESLİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:53 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin NESLİ olduğu ve NESLİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NESLİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 NESLİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NESLİ sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

NESLİ Türkiye'nin en yaygın 2280. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2280. ad ise Baldwin ismi. NESLİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2278. Baird 2279. Knox 2280. Baldwin 2281. Carr 2282. Uzma isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NESLİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NESLİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NESLİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NESLİ İsminin Yazılışı:

-......-....

Denizcilik Alfabesinde NESLİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NESLİ İsminin Barkod Yazılışı:

NESLİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NESLİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NESLİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

neslihan nesligül neslim

SON HARFLERİ NESLİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (esli) göre nesli ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (sli) göre nesli ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (li) göre nesli ile Uyumlu İsimler :

ali veli günseli cumali emirali nurseli tanseli bilali cemali demirali ikbali celali turali natali nilseli yektaali

BAŞ HARFLERİ NESLİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nesl) göre NESLİ ile Uyumlu İsimler :

neslihan nesligül neslim

İlk 3 harfine (nes) göre NESLİ ile Uyumlu İsimler :

nesrin nesibe nesimi nesim nesma

İlk 2 harfine (ne) göre NESLİ ile Uyumlu İsimler :

nevzat neşe nedim necdet necati nejat nevin necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nevra nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nevriye nedime nergiz nevim nerime nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NESLİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'li' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

nuri naci necati niyazi necmi nazmi nabi naki nesimi nafi nami nebi nizami nurseli nuhi nahi natali nilseli

NESLİ isminin Anlamı

NESLİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NESLİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NESLİ + Anlam" veya "NESLİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NESLİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NESLİ adını oluşturan N, E, S, L, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 72:

N
E
S
L
İ
TOPLAM
17
6
22
15
12
72

NESLİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1138. izgen, 1139. müfide, 1140. nesli, 1141. nilhan, 1142. salman, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 72 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suat emrahan almora argun aysel berkay hayri cumali selin ersen gülen melisa nazife nevra rasim selami sakine salime selase selay seyla talip tercan tijen yalın idris ülgen incihan şehri revan behzat berkin birgin durcan ezgin fehmile fettah izgen müfide nilhan salman seren üçler