ALİ İsim Raporu:

ALİ Adının Yaygınlığı

ALİ Türkiye'de en çok kullanılan 2. isim (... 1. mehmet, 2. ali, 3. mustafa, 4. ahmet, 5. murat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 52 kişiden birinin adı ALİ ve ismin yaygınlık oranı binde 19.32.

ALİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 28-05-2023 10:22 itibariyle yaklaşık 1,717,762 kişinin isminin ALİ olduğu ve ALİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 22963 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ALİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1,211.90 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 416,416 ALİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ALİ sayısı her yıl 3185 kişi artıyor.

ALİ Türkiye'nin en yaygın 2. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2. ad ise David ismi. ALİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1. John 2. David 3. Michael 4. Robert 5. James isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ALİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ALİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ALİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ALİ İsminin Yazılışı:

.-.-....

Denizcilik Alfabesinde ALİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ALİ İsminin Barkod Yazılışı:

ALİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ALİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ALİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

halil salih halit halis saliha salim galip halime halim alican halide talip aliye cumali halise alim alişan emirali malik muttalip bilali cemali cemaliye demirali ikbali salime salise celali turali alihan alime alize dalin dalina natali yektaali

SON HARFLERİ ALİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (li) göre ali ile Uyumlu İsimler :

veli günseli nurseli tanseli nesli nilseli

BAŞ HARFLERİ ALİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine (al) göre ALİ ile Uyumlu İsimler :

alper alp alev altan alpay altuğ alparslan alpaslan alaattin alican aliye alkan alperen altay alaaddin alim alişan alkım alptekin alaeddin alanur algın alkın almora almıla alpagan alperkaan altınay alpin altemur alaettin alihan alime alize alpar alpgiray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ALİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

avni azmi abdi abdülgani abdulbaki

ALİ isminin Anlamı

ALİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ALİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ALİ + Anlam" veya "ALİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ALİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ALİ adını oluşturan A, L, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 28:

A
L
İ
TOPLAM
1
15
12
28

ALİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 26. abbas, 27. adem, 28. ali, 29. andaç, 30. arda, ... Toplam 7 ismin aritmetik toplamı 28 (Binde 2.83 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

abbas adem andaç arda hadi han