ADEM İsim Raporu:

ADEM Adının Yaygınlığı

ADEM Türkiye'de en çok kullanılan 100. isim (... 98. ilker, 99. suat, 100. adem, 101. gül, 102. gamze, ...). Ülkemizde yaklaşık her 535 kişiden birinin adı ADEM ve ismin yaygınlık oranı binde 1.87.

ADEM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:55 itibariyle yaklaşık 168,643 kişinin isminin ADEM olduğu ve ADEM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2223 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ADEM adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 ADEM yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ADEM sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

ADEM Türkiye'nin en yaygın 100. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 100. ad ise Carol ismi. ADEM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 98. Lewis 99. Bernard 100. Carol 101. Russell 102. Edwin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ADEM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ADEM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ADEM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ADEM İsminin Yazılışı:

.--...--

Denizcilik Alfabesinde ADEM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ADEM İsminin Barkod Yazılışı:

ADEM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ADEM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ADEM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

kadem

SON HARFLERİ ADEM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (dem) göre adem ile Uyumlu İsimler :

çiğdem erdem didem diğdem mukaddem gülerdem özdem

Son 2 harfine (em) göre adem ile Uyumlu İsimler :

özlem cem meltem sinem ekrem şebnem kerem eylem senem irem gizem muharrem meryem görkem ethem sanem erem muhterem mükerrem elem rüstem ayşem hatem hürrem muhteşem ecem azem bükem emrem ersem neşem istem bahrem çilem çisem ergem gizlem şehlem önem

BAŞ HARFLERİ ADEM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ade) göre ADEM ile Uyumlu İsimler :

adeviye

İlk 2 harfine (ad) göre ADEM ile Uyumlu İsimler :

adnan adil adalet adile adlan adıgüzel adviye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ADEM İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

asım abdülkerim alim ayşem atılım alkım arzum abdürrahim azem

ADEM isminin Anlamı

ADEM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ADEM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ADEM + Anlam" veya "ADEM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ADEM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ADEM adını oluşturan A, D, E, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 28:

A
D
E
M
TOPLAM
1
5
6
16
28

ADEM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 25. habib, 26. abbas, 27. adem, 28. ali, 29. andaç, ... Toplam 7 ismin aritmetik toplamı 28 (Binde 2.83 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

abbas ali andaç arda hadi han