DİĞDEM İsim Raporu:

DİĞDEM Adının Yaygınlığı

DİĞDEM Türkiye'de en çok kullanılan 1580. isim (... 1578. demirali, 1579. mensuri, 1580. diğdem, 1581. dilcan, 1582. dilhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı DİĞDEM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

DİĞDEM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:43 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin DİĞDEM olduğu ve DİĞDEM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DİĞDEM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DİĞDEM yaşadığını tahmin ediyoruz.

DİĞDEM Türkiye'nin en yaygın 1580. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1580. ad ise Eddy ismi. DİĞDEM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1578. Hillary 1579. Asad 1580. Eddy 1581. Maxine 1582. Leanne isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DİĞDEM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DİĞDEM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DİĞDEM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DİĞDEM İsminin Yazılışı:

-....--.-...--

Denizcilik Alfabesinde DİĞDEM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DİĞDEM İsminin Barkod Yazılışı:

DİĞDEM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DİĞDEM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DİĞDEM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ DİĞDEM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (iğdem) göre diğdem ile Uyumlu İsimler :

çiğdem

Son 4 harfine (ğdem) göre diğdem ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (dem) göre diğdem ile Uyumlu İsimler :

adem erdem didem mukaddem gülerdem kadem özdem

Son 2 harfine (em) göre diğdem ile Uyumlu İsimler :

özlem cem meltem sinem ekrem şebnem kerem eylem senem irem gizem muharrem meryem görkem ethem sanem erem muhterem mükerrem elem rüstem ayşem hatem hürrem muhteşem ecem azem bükem emrem ersem neşem istem bahrem çilem çisem ergem gizlem şehlem önem

BAŞ HARFLERİ DİĞDEM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (diğde) göre DİĞDEM ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (diğd) göre DİĞDEM ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (diğ) göre DİĞDEM ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (di) göre DİĞDEM ile Uyumlu İsimler :

dilek didem dilara dinçer dicle dilşad dilaver dilşat dilan dilruba dilay dilber dinçay dilcan dilhan didar dijle dila dilge dilivan diren direnç dilbirin diler diba diyar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DİĞDEM İLE UYUMLU İSİMLER:

'di' ile başlayıp 'em' ile Biten İsimler :

didem

'd' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

devrim dalım deham

DİĞDEM isminin Anlamı

DİĞDEM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DİĞDEM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DİĞDEM + Anlam" veya "DİĞDEM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DİĞDEM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DİĞDEM adını oluşturan D, İ, Ğ, D, E, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 53:

D
İ
Ğ
D
E
M
TOPLAM
5
12
9
5
6
16
53

DİĞDEM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 387. cazibe, 388. cemali, 389. diğdem, 390. dilcan, 391. esat, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 53 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kadir afşar arbay ceren behnan ceyla cazibe cemali dilcan esat halil hanife hasibe hilal kadri macir sadık vecdi canip çilem eftal hakim hanefi